İki parti seçim çalışmalarını iptal etti

İki parti seçim çalışmalarını iptal etti.11052
  • Giriş : 26.03.2009 / 13:40:00
  • Güncelleme : 26.03.2009 / 13:46:46

MHP ve AKP olayın büyük üzüntüsü içerisinde olduklarını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesi sonucu iki parti seçim çalışmalarını iptal etti.BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin düşmesiyle ilgili olarak AK Parti ve MHP Sivas il teşkilatları kentteki tüm seçim çalışmalarını iptal etti.

AK Parti İl Başkanı Zeki Kılıç, Sivas milletvekilleri Hamza Yerlikaya, Osman Kılıç, Selami Uzun ve Mehmet Mustafa Açıkalın ile birlikte parti binasında yaptığı açıklamada olayı büyük bir üzüntü içerisinde takip ettiklerini bildirdi.

Devletin tüm imkanlarıyla seferber olmasına rağmen kazanın meydana geldiği alandaki arazi ve hava şartlarının elverişsiz olmasının çalışmaları olumsuz etkilediğini kaydeden Kılıç, parti yöneticileriyle birlikte dün akşam BBP teşkilatına geçmiş olsun ziyaretinde bulunduklarını ve çalışmalar hakkında bilgi alış verişi yaptıklarını anımsattı.

Başbakan Erdoğan'ın milletvekilleri ve belediye başkanını arayarak çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunduğunu da ifade eden Kılıç, ''Bu üzüntülü günümüzde AK Parti teşkilatı olarak Sivasımızda seçim çalışmaları nedeniyle sürdürdüğümüz bütün propaganda çalışmalarımızı dün akşam itibariyle iptal etmiş bulunmaktayız'' diye konuştu.

-MHP CAMİASI-

MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Mit de partisinin Sivas Belediye Başkan Adayı Ziyaettin Başkan ile birlikte yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir ''dava adamı'' olduğunu belirterek, onunla yıllarca omuz omuza mücadele ettiklerini ifade etti.

Helikopterdekilere ulaşılamamasını eleştiren Mit, olayın büyük üzüntüsü içerisinde olduklarını kaydetti.

Mustafa Mit, olay nedeniyle kentteki tüm seçim çalışmalarını iptal ettiklerini belirterek, ''Hayırlı bir haber bekliyoruz. Dualarımız onlarla. Allah onları bizlere bağışlasın'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*