İki polis müdürü hakkında çarpıcı bilgiler

İki polis müdürü hakkında çarpıcı bilgiler.10240
  • Giriş : 08.07.2009 / 20:00:00

Askeri malzemeleri izinsiz kullandığı gerekçesiyle tutukalan iki polis müdürü hakkında çarpıcı bilgilere ulaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarıyer'deki Adile Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu'nda derslerde askeri malzemeleri izinsiz kullandıkları gerekçesiyle tutuklanan iki polis müdürü hakkında yeni bilgilere ulaşıldı. Her iki polis müdürünün tutuklanmadan önce Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'e ifade verdiği ortaya çıktı.

Mahkeme tarafından tutuklanan polis müdürlerinin isimlerinin Zeynel Abidin Genç ve Uğur Selçuk Şener olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, bir ihbar üzerine Polis Meslek Yüksek Okulu'nda 'askeri malzemeleri' izinsiz kullandıkları gerekçesiyle iki polis müdür hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ilk olarak Savcı Zekeriya Öz'e ifade veren iki polis müdürünün Ergenekon Terör Örgütü ile bir bağlantısının tespit edilememesi üzerine Sarıyer Adliyesi'ne gönderildiği belirlendi.

Sarıyer adliyesinde sorgulanan iki polis müdürü ifadelerinde ilginç bilgiler verdi. Zeynel Abidin Genç'in ifadesinde askeri malzemeleri Uğur Selçuk Şener'den aldığını belirttiği öğrenildi.

Tutuklanan diğer polis müdürü Uğur Selçuk Şener'in ise 1997-2000 yılları arasından Şırnak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Birimi'nde çalıştığı ve eşinin subay olduğu iddia edildi.

Soruşturma sonucunda derslerde kullanılan askeri malzemelerin uçaksavar ve zırh delici uçaksavar mermisi olduğu tespit edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*