İki sevgiliye 30'ar yıl hapis istemi

  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

KONYA'da Medet Koçaker’i öldürdükleri iddiasıyla yargılanan Dursun Görgün ile birlikte yaşadığı Uğur Güven bugün hakim karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İki sevgili 30’ar yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyor. Dursun Görgün, duruşmaya kucağında bebeğiyle katıldı.

Zurnacılık yapan Medet Koçaker’i (36) 26 Nisan 2006’da sokakta başına sopayla vurduktan sonra bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan Dursun Görgün (41), Uğur Güven (34), Kürşat Görgün (24) ile Ekrem Akbaba (25), 9’uncu kez hakim karşısına çıktı.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Cumhuriyet Savcısı mütalaasında Dursun Görgün ile imam nikahlı kocası olduğu iddia edilen Uğur Ergüven hakkında 30 yıla kadar hapis cezası istendi. Savcı mütaalasında, “Medet Koçaker’i, 4 sanıktan Dursun Görgün’ün araçtan inerek kafasına sopa vurarak etkisiz hale getirdiği, Uğur Güven’in ise bıçak kullanarak cinayeti işlediği dosya içeriğinden anlaşılmaktadır. Bu nedenle Dursun Görgün ve Uğur Güven’in adam öldürme suçundan ve olayda herhangi bir tahrik söz konusu olmadığından TCK'nın 37, 81, 53, 54/1, 58 ve 63 maddeleri ile cezalandırılmasını, diğer iki sanığın ise beraatine karar verilmesini talep olunur” dedi.

Duruşmada Dursun Görgün ile akrabası Kürşat Görgün’ün Adana Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden gelen rapor okundu. Raporda iki sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi.

Kürşat Görgün ile Ekrem Akbaba’nın öldürülme olayına katıldıklarına dair delil elde edilememesi nedeniyle beraatleri istenirken, Dursun Görgün ile Uğur Güven’in iştirak halinde adam öldürme suçundan ve olayda herhangi bir tahrik olmamasından dolayı 30 yıla kadar hapis ile cezalandırılması istendi. Sanık avukatları yazılı savunma için süre istedi. Duruşma yazılı savunmaların hazırlanması için ertelenirken, 4 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Karatay İlçesi Bulgurimam Mahallesi İstanbul Caddesi’nde, Medet Koçaker’in bıçaklanarak öldürülmesi ile ilgili geniş çapta araştırma başlatan polis, Koçaker’in saçının arasında 1 santimlik küçük bir sopa parçası bulmuş ve bundan yola çıkarak, cinayeti aydınlatmıştı. Tutuklu sanıkların, Medet Koçaker’in kendilerine küfür ettiklerini cinayetin de bu nedenle işlendiğini söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious