'İki taraf için de hayırlı olsun, çok heyecanlıyım'

'İki taraf için de hayırlı olsun, çok heyecanlıyım'.10375
  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin yeni transferi Tümer Metin, Sarı - lacivertli formayı giyecek olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tümer, şu anda güzel bir duygu içinde olduğunu belirterek, ''İki taraf için de hayırlı olsun. Basında yazılıp çizildiği gibi karambollü yollar olmadı. Dün bir ön görüşme, gece de başkanımızla görüştük, sabaha karşı bitti. Şu anda çok heyecanlıyım. Hedefleri olan, özellikle 100. yılda hedefi olan Fenerbahçe camiasında kadronun içinde olmak, hedefleri yakalamak en büyük amaçlarımdan bir tanesi. Yüzüncü yıl farkını da biliyorum. Daha önce bu deneyimi yaşamış bir futbolcu olarak elimden geleni yapacağım'' dedi.

Beşiktaş Yönetim Kurulu üyesi Murat Aksu ile görüştükten sonra bir daha dönmemek üzere BJK Nevzat Demir Tesisleri'nden ayrıldığını belirten Tümer Metin, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na gelirken yaşadığı duyguların sorulması üzerine ise şöyle konuştu;

''Çok kolay duygular değil. Beşiktaş'ta acısıyla tatlısıyla 5 yılım geçti. Buranın atmosferini biliyorum. Fenerbahçe Kulübünün camia olarak yapısını da biliyorum. Çok heyecanlıyım. İçinde bulunduğum formadan mutluyum.''

Beşiktaş'a da değinen Tümer, ''5 sene önce transferim gerçekleştiğinde sayın başkanımız Yıldırım Demirören çok büyük etken sahibiydi. Hiçbir zaman o gün yaptıklarının hakkını ödeyemem, ama ben de 5 sene gerek duruşumla, gerek saha içinde yaptıklarımla Beşiktaş'a hizmet ettim. Benim tarafımdan her şey helal olsun, onların da hakkını helal etmesini istiyorum. Futbolda bu tür şeyler var'' diye konuştu.

Sabırsızlıkla Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na çıkmayı beklediğini anlatan Tümer, ''Rakip olarak oynadığım dönemde de güzel bir atmosfer vardı. Seyirci profilini de iyi tanıyorum. Onlar da beni orada görmek istiyor. Bir an evvel ben de sahaya çıkmak istiyorum" dedi.

Beşiktaş camiasına önümüzdeki sezonda başarılar dileyen Tümer, yeni takımındaki oyuncu arkadaşlarına da övgüler yağdırdı.


Tümer, askerlik sorununa da değinerek, yaklaşık 6 aydır bu konuda açıklamalar yaptığını ifade ederek, ''Ben askerlikle ilgili bir garanti aldığım için bu tercihi yapmadım. Başkanla da konuştuk, gerekli girişimlerin yapılacağını, ancak hiçbir şeyin garanti olmadığını söyledi. Yasanın değişmesini bekliyorum'' dedi.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu ise Tümer'in Fenerbahçe'ye güç katacağını söyledi.

Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan bölgelere, kaliteli isimleri alarak akılcı bir transfer politikası izleyeceğini de belirterek, "Fenerbahçe, camianın gurur duyacağı bir futbolcuyu daha bünyesine kattı. Tümer Metin beğendiğimiz ve istediğimiz bir futbolcuyda renklerimize kattığımız için mutluyuz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious