İki Türkün şirketini Microsoft aldı

İki Türkün şirketini Microsoft aldı.9960
  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Ahmet Ali Akkaş tarafından kurulan devBiz Business Solutions, artık Microsoft bünyesinde faaliyet gösterecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

9 Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu Hakan Eskici ve Ahmet Ali Akkaş tarafından kurulan devBiz Business Solutions, artık Microsoft bünyesinde faaliyet gösterecek.

Başta haberleşme alanındaki e-posta bilişenlerini geliştiren devBiz, elektronik imza, kimlik doğrulama, şifreleme ve çözme gibi alanlarda da yazılımlar hazırlıyor.

AB’NİN HİNDİSTAN’I OLABİLİR

Bir yıldır devBiz Business Solutions ile işbirliği içinde olan Microsoft’tan yapılan çıklamada ise, “Türkiye’nin özellikle Avrupa Birliği’nin Hindistan’ı olmak yönünde ciddi bir fırsata sahip olduğuna inanıyoruz. Türkiye’nin önünde yazılım alanında doküman yönetiminden doküman işlemeye, çağrı merkezi yönetimive benzeri hizmetlerden yazılım ihracatı gibi yüksek katma değerli konulara kadar, geniş bir hizmet yelpazesi bulunuyor. Önümüzdeki dönemde Türkiye’den çıkan başarı hikâyelerinin sayısının artacağına inanıyoruz” denildi.

Yahoo, Fujitsu, Wells fargo, Unilever, gibi önemli markalara hizmet veren devBiz’in yazılımları ABD hükümeti ve senatosu tarafından da kullanılıyor. İngiltere, Fransa, Kanada, Hindistan ve Çin’e yazılım ihracat eden şirket, Microsoft’un dikkatini ise TeamPlain Web Access ürünüyle çekti. Microsoft’un Team Foundation Server isimli ürününe web tabanlı erişim olanağı sağlayan TeamPlain Web Access çalışmaları, dokümanları, kodları ve raporları ayrı bir yazılım kurmadan web tarayıcı aracılığı ile görüntülemeyi sağlıyor. Bu ürün, Microsoft’un çok kullanıcılı yazılım geliştirme platformu, TFS’e erişilebilirliği bir web arabirimi üzerinden sağlıyor.

‘Türkiye’de ilki başardık’

Yazılım devinin devBiz’i satın almasının ardından, şirket kurucularından Hakan Eskici, gelişmeyle ilgili olarak; “Bizler için çok sevindirici bir gelişme oldu. Microsoft firmasının devBiz’i satın almasıyla Türkiye’de bir ilki başarmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Umarız bizler bir kapı açmış oluruz ve Türkiye’deki diğer girişimciler de böyle başarılara imza atarlar” açıklamasını yaptı..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious