İkinci Anelka vakası!

İkinci Anelka vakası!.13754
  • Giriş : 27.06.2007 / 10:21:00
  • Güncelleme : 27.06.2007 / 10:39:34

Fransız yıldızın transfer haberlerinin gündeme gelip, ayrılmasından sonra aynı durum Appiah'ta yaşanmaya başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Schalke, Ganalı'ya resmen talip.

Tanıdık görüntüler
Stephen Appiah konusunda uzun süredir yaşanan transfer tartışmalarının son günlerde artması ve resmiyet kazanması, Fenerbahçe Yönetimi’ni huzursuz etti. Çünkü aynı görüntüler, geçen yıl Anelka’da yaşanmış ve Fransız oyuncu sonunda Bolton’a transfer olmuştu. Bir süredir çeşitli takımlarla ismi anılan Appiah’a talip olan Juventus’tan sonra Almanya’nın Schalke takımı, bu oyuncuyu istediğini resmen açıkladı. Lincoln’ü Galatasaray’a satan Alman ekibi, Brezilyalı’nın boşluğunu Ganalı yıldızla doldurmak için harekete geçti.

‘Zorlu görüşmeler’
Kulübün resmi internet sitesine bir açıklama yapan Schalke Başkanı Josef Schnusenberg, Appiah’ı transfer etmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Schnusenberg, “2009’a kadar Fenerbahçe ile sözleşmesi bulunan Appiah’ı almak istiyoruz. Ancak görüşmeler zorlu geçiyor'' derken, menacer Andreas Müller, “Appiah ile ilgili görüşmelerde yakınlaşma sağladık. 5 milyon Euro isteğinden vazgeçerse, bu iş olur'' açıklamasını yaptı. Bild Gazetesi’ne konuşan teknik direktör Slomka da Appiah’a olan ilgilerinin bilindiğini dile getirdi.

Fener’den büyük tepki
Schalke Menaceri Müller’in, “Appiah ile yakınlaşma sağladık'' şeklindeki sözleri, Fenerbahçe’de büyük tepki yarattı. Kulübün internet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada, bir futbolcunun kulübüyle sözleşmesi sürerken, başka bir kulübün kendisiyle doğrudan iletişime geçmesinin, FIFA kuralları gereğince yasak olduğu hatırlatılarak, “Eğer böyle bir durumda bir transfer düşünülüyorsa, öncelikle kulüpler arasında diyalog kurulması gerekmektedir. Buradan hareketle kulübümüz, futbolu düzenleyen uluslararası her kurum nezdinde gerekli şikayet başvurularını yapacak ve hakkını arayacaktır'' denildi.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious