İkinci deniz otobüsü paniği

İkinci deniz otobüsü paniği .15657
  • Giriş : 14.08.2007 / 20:22:00

Yenikapı açıklarında kaza yapan deniz otobüsünün yerine gönderilen diğer bir deniz otobüsü de arıza yapınca yolcular 1.5 saat denizin ortasında mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dünkü kazaya cep telefonlarının neden olduğu iddia edilirken, deniz otobüsündeki güvenlik görevlileri de cep telefonlarının kapatılması uyarısında bulundu.

Dün, Bostancı-Yenikapı-Avşa seferini yapan "Salih Reis 4" isimli deniz otobüsünün Yenikapı açıklarında kuru yük gemisine çarptığı ve 40 kişinin yaralandığı olayın ardından kaza yapan deniz otobüsünün yerine gönderilen diğer deniz otobüsü de Marmara Denizi ortasında arıza yaptı. 400'den fazla yolcuyu alarak hareket eden diğer deniz otobüsü, Marmara Denizi açıklarında arızalanınca motorlar stop ederek deniz ortasında yolcularla birlikte beklemeye başladı. İstanbul'daki kazayı öğrenen yolcular bindikleri deniz otobüsü de arıza yapınca kendi aralarında imza topladı. Seyir halinde güverteye çıkmanın yasak olmasına rağmen motorların durması nedeniyle yolcuların dışarı çıkarılarak hava almaları sağlandı. Yolcular da dışarıda sigara içerek gergin bir şekilde arızanın giderilmesini bekledi.

Güvenlik görevlileri, yolcuları cep telefonlarını kapatması konusunda ikazda bulundu. Deniz ortasında bekleyiş sürerken yolculardan birinin "Çile Bülbülüm" şarkısını dinlemesi dikkat çekti. Aradan geçen zamanın ardından bir yolcunun "çalıştı" diye seslenmesi yolcuları sevindirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious