İkinci el otoda durgunluk sürüyor

  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

Konyalı ikinci el otomobil satıcısı Mehmet Oğuz, bugün yaklaşık 600 otomobilin bulunduğu Konya ikinci el otomobil pazarında, gün boyu satılan araba sayısının iki elin parmağını geçmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İkinci el otomobil fiyatlarının, en dip seviyelerde seyretmesine karşın ikinci el piyasasında durgunluğun sürdüğünü anlatan Oğuz, ''Konya'da ikinci el otomobil pazarı Pazar günleri kurulur. Yaklaşık 600 otomobilin bulunduğu Konya pazarında, gün boyu satılan araba sayısı iki elin parmağını geçmiyor'' dedi.

İkinci el otomobil satan esnaftan başka, soğukların da etkisiyle kimsenin evinden çıkmadığını ifade eden Oğuz, şunları kaydetti:
''Bu nedenle bugün kurulan pazarda müşteri sayısı yok denecek kadar az. Pazarda dolaşanların çoğu galerici... Galericilerin çoğu da 'zaten satamam' düşüncesiyle pazara arabasını getirmiyor. Pazarda az sayıda satılan otomobiller de ticari araçlar. Benzer durgunluk Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlerin ikinci el araba pazarlarda da yaşanıyor.'' Aynı arabayı, satılmadığı için 3 ay boyunca aynı pazarda görebilmenin mümkün olduğunu vurgulayan Oğuz, bu durumun, pazarların durgunluğunu açıkça ortaya koyduğunu belirtti.

Oğuz, bu durgunluğun yerini, Nisan-Mayıs aylarına doğru daha hareketli bir ortama bırakacağını tahmin ettiklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious