İkinci el otoda yaprak kımıldamadı

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

İlkbahar mevsiminin sonuna doğru canlanan 2. el oto pazarında hareketlilik kısa sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana 2. El Oto Pazarına otomobil veya diğer araçlarını satmak için getirenler umduğunu bulamadı. Oto galericileri, oto pazarında durgunluğun nedenini tüketicinin yeni dönem planlaması yapması, vatandaşın büyük bir kısmının tatilde bulunmas, döviz ve faizdeki belirsizliğin devam etmesine bağlıyor.

Oto alım satımcısı Aslan Çiçeklibağ, oto pazarının en ölü günlerinden birini yaşadığını belirterek şunları söyledi: “Oto pazarında bugün müşteri hiç yok. Sadece oto galericileri ve oto sahipleri var. Oto fiyatları normal. Ancak havanın sıcak olması, oto almak isteyen vatandaşın yeni döneme hazırlık yapması pazardaki durgunluğun başlıca nedenleri arasında yer alıyor.” dedi.

Mevcut otomobilini satıp yenisini almak için otosunu pazara getiren vatandaşlar da hayal kırıklığına uğradı. Bazı vatandaşlar ise bu “Bu pazar olmasa bir başka pazara mutlaka satarız.” düşüncesinde.
Diş Hekimi Ahmet Türkoğlu da eski otomobilini satmak için pazara getirdi. Otomobilini birkaç kişinin ilgilendiğini, ancak herhangi bir pazarlık yapmadığını belirten Türkoğlu, “Bu günlerde vatandaş otomobil almıyor.

Birkaç ay sonar fiyatların biraz daha düşeceğini göz önünde bulunduran vatandaş, pazara gelmiyor. Önümüzdeki günlerde pazar hareketlenir. Biz de otomobilimizi satarız ve yenisini alırız. Şu anda yaz tatilini bitiren, iznini kullanan insanlar otomobilini satmak için pazara getiriyor. Bu durum ileriki günlerde daha da artacak. İlkbaharda alınan otomobillerin yaz dönemi geride kalırken tekrar satılması normal.” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious