İkinci el otomobilde iflas bayrağı

İkinci el otomobilde iflas bayrağı.16627
  • Giriş : 04.01.2009 / 15:09:00

İkinci el otomobil piyasasında fiyatların oldukça cazip olmasına karşın alıcı olmaması nedeniyle satışlar durdu ve bir çok esnaf iş yerini kapattı. bazı otomobil fiyatları şöyle:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana Oto Galericiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küresel kriz nedeniyle sıfır kilometre araç satışı yapan firmaların geçen yıl cazip kampanyalar düzenlemelerinin ikinci el oto piyasasında satışları durdurduğunu söyledi.

Kampanyaların ayakta kalma mücadelesi veren ikinci el esnafını bitirdiğini belirten Yüksel, ''Geçen yıl derneğimize kayıtlı 110 esnaftan 30'u satış yapamaması nedeniyle iş yerini kapatmak durumunda kaldı'' dedi.

Yüksel, ikinci el piyasasındaki durgunluğun yeni yılın ilk haftasında da devam ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Yeni yıla da umutsuz girdik. Esnaf geleceği değil, günü kurtarmaya çalışıyor. Oto pazarlarına araç geliyor ama alan yok. Günde bir araç satabilen kendini şanslı sayıyor.

Talep olmadığı için artık fiyatlarda belli olmuyor. Daha önce herhangi bir modeldeki aracın fiyatı yaklaşık olarak belliydi. Ancak, artık bunu da belirleyemez olduk. Bu belirsizlikte satıcının artık aracını değer fiyatından satma şansı da kalmadı.''

Yüksel, galericilerdeki 2000 model VW Passat'ın 20 bin, 2003 model Peugeot 206 14 bin, 1999 model Polo Classic'in 11 bin, 1995 model Şahin'in 5 bin, 2005 model Ford Focus'un 21 bin TL'den satışa sunulduğunu da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*