İkitelli Sanayi Sitesi'nde patlama meydana geldi

İkitelli Sanayi Sitesi'nde patlama meydana geldi.7646
  • Giriş : 06.05.2008 / 16:56:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 17:20:09

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Keresteciler Sanayi Sitesi'nde patlama sonrası yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Keresteciler Sanayi Sitesi'nde bulunan ve içerisinde patlayıcı-yanıcı maddelerin bulunduğu depoda patlama sonucu yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi gönderildi.

İkitelli Keresteciler Sitesi'nde bulunan "Üstün Ardiye" isimli kimyevi madde deposunda meydana geldiği öğrenildi. Olayın hemen ardından kimyasal gaz sızıntısı şüphesi ile polis, depo çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Hem gazeteciler, hem de vatandaşlar depo çevresinden uzak tutulmaya çalışılıyor.

Saat 14.30 sıralarında meydana gelen patlama sonrası depoda yangın çıktı. Metin Üstüngil isimli kişiye ait deponun hemen yanında bulunan demir-çelik atölyesinin sahibi Vedat Kesercan, "Olayda birkaç kişi hafif şekilde yaralandı. Patalamanın meydana geldiği atölyede 9 kişi çalışıyordu, bu kişiler de gazdan etkilendi." şeklinde konuştu.

Görgü tanığı Nevin Geliş isimli kadın ise, patlamanın çok şiddetli olduğunu ve her taraftan hissedildiğini söyledi. Patlamanın elektrik trafosunun altında ve içerisinde kimyevi madde bulunan açık hava deposunda meydana geldi. Patlamayla birlikte trafo da alev aldı. Yere düşen elektrik tellerinin tutuşturduğu kimyevi maddeler patlamaya başladı. Her tarafa kimyevi madde saçıldı." diyerek olayı anlattı.

Bu arada, patlamanın etkisiyle çevrede bulunan bazı araçların camları kırıldı. İçinde kimyevi madde bulunan bidonların yaklaşık 200 metrelik bir alana yayıldığı görüldü.

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin büyük yangınlarda kullandığı "Koca Yusuf" isimli itfaiye aracı da yangın yerine gelerek çalışmalara katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious