İkiz bebeklerini hastanede bırakıp kaçtı

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde bir kadın, evlilik dışı ilişki sonucu dünyaya getirdiği ileri sürülen ikiz kız bebeklerini hastanede bırakıp kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sarayköy Devlet Hastanesi'ne giden 26 yaşındaki G.K., 10 gün önce biri 1 kilogram, diğeri 860 gram ağırlığında olan 23 haftalık ikiz kız bebek dünyaya getirdi. G.K., doğumdan sonra hastaneden ayrılarak ortadan kayboldu.

Erken dünyaya gelen bebekler, sağlık durumları kötü olduğu için ambulansla Denizli Özel Sağlık Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yoğun bakım ünitesine alınan ikiz bebekler kuvöze konuldu.

Bebeklerle ilgili bilgi veren Özel Sağlık Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Hürrem Uslu, 10 gündür herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadıklarını belirterek, "Bebekler 5,5 aylık olarak Sarayköy Devlet Hastanesi'nde doğmuş. İkisi de yaşıyor. Bu kadar küçük bebeklerin yaşaması zordur, çünkü yaşama sınırı 25–26 haftadır. 23 haftalık bebeklerimiz yaşıyor ve 10 gündür bir problemleri yok. Ağızdan besinlerini alabiliyorlar. Yaşamak istiyorlar, yaşadıkça da yardımcı oluyoruz ancak bebeklerin sahipleri yok. Henüz hastaneye gelen olmadı." dedi.

Bebeklere sahip çıkılmasını da isteyen Dr. Uslu, "Biz sağlıkları için elimizden geleni yapıyoruz. Durumları da iyiye gidecek gibi görünüyor. Ancak hastanede kalmaları külfet oluşturuyor. Bu yüzden de kalacak başka bir yer arıyoruz." diye konuştu.

Genellikle 23 haftalık bebeklerin uygulanan tedavi sonrasında hayatını kaybettiğini ancak bebeklerin kız olmaları dolayısıyla tedaviye dayanıklı olduklarına da işaret eden Uslu, şöyle konuştu; "Genellikle bebeklerin ilk 10 günü çıkartmaları zordur ancak 10 gün geçmesine rağmen bebeklerde herhangi bir sorun gözükmüyor. İlk geldiği günden beri tedavi yapıyoruz. Bu tedaviye genelde bebekler dayanmaz ve kaybederiz Ancak kız bebekler daha dayanıklı oluyor. Hayata sımsıkısı sarılmış durumdalar. Onlar gayret ettikçe biz de gayret ediyoruz. Her şey yolunda gidiyor."

Polis tarafından aranan G.K.'nin İzmir'de oryantallik yaptığı ve bebekleri evlilik dışı ilişki sonucu dünyaya getirdiği iddia ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious