ikizler bu sefer kaçamadı!

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Başkent'te sabah saatlerinde bir kuaför dükkanına hırsızlık amaçlı giren iki kardeş polis ekiplerinin anında müdahalesi ile kıskıvrak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Suç makinesi 16 yaşında ikizlerin daha önceden yaklaşık 16 ayrı hırsızlıktan sabıkalı oldukları öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre sabah saat 03.00 sıralarında Cinnah Caddesi üzerinde bulunan bir kuaför dükkanına hırsızların girdiği vatandaşlar tarafından polis ekiplerine bildirildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri içeride küçük yaşta iki çocuğun bilgisayarları dışarı çıkardıklarını gördü. Polis ekiplerinin geldiğini gören Muhammed A. ve ikiz kardeşi Ahmet A., Cinnah Caddesi'nden Kuğulu Kavşak istikametine kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamacanın ardından Muhammed A. kısa süre sonra kıskıvrak yakalandı.

Olay yerinde ilk ifadesi alınan küçük hırsız yanında ikiz kardeşinin olduğunu ve olay yerinden kaçtığını söylemesi üzerine çevrede geniş çapta arama başlatıldı. Yapılan aramalar kısa sürede sonra sonuç verdi ve diğer zanlı Ahmet A. da yakalandı. Çankaya polis ekiplerinin yaptıkları ilk incelemelerde 16 yaşındaki ikizlerin daha önce 16 ayrı hırsızlık suçundan sabıkası olduğu tespit edildi. Kuaför dükkanından bilgisayarları çalmak üzereyken yakalanan ikizler ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious