İkna odası rezaleti tekrarlandı!

İkna odası rezaleti tekrarlandı!.11980
  • Giriş : 26.02.2008 / 21:12:00
  • Güncelleme : 26.02.2008 / 21:17:49

ODTÜ'de Ortaçağ zihniyetinin ürünü, ikna odaları yeniden kuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başörtülü olarak ODTÜ'ye girmek isteyen öğrenciler kapıda güvenlikçiler tarafından engellenirken,itiraz edenler ikna odalarına alındı.

Başörtülü olarak ODTÜ'ye girmek isteyen öğrenciler kapıda güvenlikçiler tarafından engellenirken, “Ama bu anayasal hakkım!” diyerek uygulamaya itiraz eden bir genç kız ise İÜ eski Rektör Yardımcısı ve CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter'den hatırlanan “ikna odası”na çekildi.

GAZİ'DE BİR SERBEST BİR YASAK

Genç kız burada başörtüsünü çıkarıp saçlarının bir kısmını örten bandana takmak istedi ancak rektörlük tarafından talimat verilen güvenlikçi engelini aşamadı. Genç kız okula saçlarını tamamen açarak ancak girebildi.

Gazi Üniversitesi, öğrencilerin başörtülü olarak okula girmelerine sadece 1,5 saatliğine izin verdi. Ankara Üniversitesi'nin Cebeci Kampusü'nde ve Sıhhıye'deki birimlerinde başörtülü öğrencilerin okullarına serbestçe girmeleri engellendi.

Gazi Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler sabah saat 08.00'den 09.30'a kadar başörtülü olarak üniversiteye girebilirken, daha sonra rektörlükten gelen emirler yasaklandı. Bunun üzerine öğrenciler okullarına başlarını açarak girebildiler. Olay çıkma ihtimaline karşın Gazi Üniversitesi Rektörlüğü'ne gelen Çevik Kuvvet polislerleri çevrede güvenlik önlemleri aldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious