İKO Başkanı İhsanoğlu, Hamas'ı kızdırdı

İKO Başkanı İhsanoğlu, Hamas'ı kızdırdı.56545
  • Giriş : 14.03.2008 / 22:55:00

Filistin yönetiminden azledilen Hamas'ın Dışişleri Bakanı Mahmud Zahar, İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Başkanı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Filistin halkından özür dilemesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsrail ile olası ateşkesin tek taraflı olmayacağını ifade eden Zahar, ateşkesin Batı Şeria'yı da kapsaması gerektiğini söyledi.

Gazze'de düzenlenen şehitleri anma törenine katılan Hamas'ın önemli liderlerinden Zahar, İKÖ Başkanı İhsanoğlu'ndan özür beklediklerini söyledi.

İhsanoğlu'nun Kudüs'teki 8 Yahudi'nin öldürüldüğü saldırıyı kınamasını eleştiren Zahar, "Biz bunu kabul etmiyoruz ve İhsanoğlu'nun Filistin halkı ve Müslümanlar'dan özür dilemesini istiyoruz" açıklamasında bulundu. Mısır aracılığıyla süren ateşkes görüşmelerini de değerlendiren Zahar, "Bu ateşkes, tek taraflı olmayacak. İsrail'de ateşkes ilan etmeli. Ateşkes Batı Şeria ve Gazze'yi de kapsamalı. Onlar bu ablukayı kaldırmalı ve sınırları açmalı. Koşulsuz ateşkes mümkün değil" diye konuştu.

Filistin Lideri Mahmud Abbas ve İsrail arasındaki barış görüşmelerine de değinen Zahar, İsrail saldırılarının Batı Şeria'da sürmesinin barış istemediklerinin kanıtı olduğunu ve görüşmelerin kesilmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious