'İktidar havlu atacak noktaya geldi'

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, iktidarın insiyatif kaybettiğini ileri sürerek, "Şu anda havlu atacak bir noktaya geldiler." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hükümetin insiyatif kaybederek, abondene duruma düştüğünü ileri süren Yazıcıoğlu, "Şu anda havlu atacak bir noktaya geldiler" dedi. Yazıcıoğlu, "Kıbrıs Rum milletvekili gelip, devletimize, milletimize, bayrağımıza hakaret ediyor. Bu milletvekili, bu cesareti, bu cürreti kimden alıyor? Avrupa Parlamentosu üyesiymiş. İsterse feriştahı olsun, isterse süper güçler arkasında bulunsun. Kim olursa olsun benim bayrağıma göz dikenin, hakaret edenin gözü oyulur, eli kırılır, terbiyesizliğinin cevabı verilir... Meclis'te bu hakarete göz yumanları şiddetle kınıyorum, ayıplıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bizi temsil haklarının olmadığını ifade ediyorum" şeklinde konuştu.

İktidarın, muhalefet gibi davrandığını söyleyen Yazıcıoğlu, geçen günlerde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında yaşanan türban tartışmalarına da değindi. Tartışmaların belli konulara yoğunlaştırılarak, asıl gündem maddelerinin unutturulmaya çalışıldığını ileri süren Yazıcıoğlu, "Demirel, yıllarca şapkasından tavşan çıkartarak milleti aldatmış bir siyaset tiyatrocusu. Dolayısı ile rahatlıkla Demirel'e bu yakışmaktadır. O nasıl olsa, dün bir şey söyledi, bugün bunu söyler, yarın da çark eder başka bir şey söyler. Sayın Başbakan'ın da aynı yolun yolcusu olduğu görülüyor." dedi.

Türban tartışmasının yıllardır istismar edildiğini belirten Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Sayın Başbakan, milletin sizden beklediği ona buna söz yetiştirmek değil, bu meseleyi çözmektir." diye seslendi.

Öncelikle kılık-kıyafet genelgesinin çekilmesi gerektiğini kaydeden Yazıcıoğlu, ardından ihtiyaç duyulması halinde kanun çıkartılması, Anayasa değişikliğine gidilmesi gerektiğini ifade etti. Yazıcıoğlu, "Burada bir sıkıntı yaşanırsa, Anayasa Değişikliği için referanduma gideceksiniz. Başörtüsü temel haktır, bu konuda referanduma gidilemez" şeklinde konuştu.

Terörle Mücadele Kanunu'nun çıkartılması gerektiğinin de altını çizen Yazıcıoğlu, hükümetin terörle mücadelede bir politikası olmadığını, aksine terörü arttıracak politikalar ürettiğini savundu. Yazıcıoğlu, "İktidarın hazırladığı Terörle Mücadele Kanunu Tasarası'nın muhtevasına baktığınızda terörist başına ve yandaşlarına af kapısını açarken, mütedeyyin insanlara hayat kapıları kapanmaktadır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious