İktidar ve muhalafetin elele verdiği il

İktidar ve muhalafetin elele verdiği il.13905
  • Giriş : 25.06.2009 / 12:11:00

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar’la birlikte CHP ve MHP'nin il başkanlıklarına iade-i ziyarette bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar'la birlikte Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin il başkanlıklarına iade-i ziyarette bulunarak, Bursa için el ele çalışması gerektiğini vurguladı.

Başkan Altepe, AK Parti'nin İl Başkanı Nagip Vardar ile yönetim kurulu üyeleri Murat Demir, İsmet Su, Refik Özen, Mehmet Babacan, İsmail Edebali, Orhan Yavuz, Cüneyt Şener, Nilüfer Taşan ve Çiğdem Ceyhan'la birlikte ilk olarak CHP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Altpe ile diğer konukları kapıda karşıladı. Siyasi partilerin birbirlerine hep yakın olması gerektiğini belirterek, herkesin tek hedefinin Bursa olması gerektiğini ifade eden Başkan Altepe, kent ve ülke ile ilgili atılacak adımlarda muhalefet partileriyle birlikte ülkeye ve kente zaman kaybettirmeden kaynakların yerinde kullanılması konusunda birlikte çalışılmasının öneminin altını çizdi.
“Türkiye'ye örnek bir Bursa oluşturmak istiyoruz”

Türkiye'de artık şehirlerin yarıştığını hatırlatan Başkan Altepe, “Bu yüzyıl kentlerin yarıştığı bir yüzyıl olacaktır. İstiyoruz ki tüm şehirler bu dönemde Bursa'yı örnek alsın. Türkiye'de kent ve şehirleşme deyince Bursa akıllara gelsin. Bunun için şeffaf ve katılımcı olmak önemlidir. Yatırım ve çalışmalarımızı kent dinamikleriyle ortaklaşa sürdüreceğiz. Daha önce de CHP ve MHP milletvekilleriyle kentle ilgili stratejik konuları paylaştık, fikir alışverişinde bulunduk. Siyasette Bursa için birlikte güzel işler yapacağımıza eminim. Çünkü hedefimiz aynı” diye konuştu. Bursa'nın 60 yıl öncesine göre 20 kat büyüdüğünü hatırlatan Başkan Altepe, “Bizim bugün sıkıntı çektiğimiz konular son 15-20 yılda alınan kararlardır. Doğru olan Bursa'nın menfaatidir. Metropol bir şehirde kişilerin menfaati söz konusu olamaz. Kentin menfaatine yönelik adımlar atılmalı. Bunun için de siyasi partilerden ve sivil toplum kuruluşlarından destek almalıyız. Bursa'nın ulaşımından, Uludağ meselesine kadar her alanda ciddi adımların atılacağı bir dönem olacaktır” dedi.

AK Parti İl Başkanı'ndan işbirliği çağrısı

AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, CHP'nin Türk demokrasisine önemli katkıları olduğuna işaret ederken, bundan sonra da Bursa'nın makro ve mikro projelerinde muhalefet partileriyle işbirliği içinde olacaklarına dikkati çekti. Vardar, hızlı trenin Bursa'ya gelmesi ile ilgili çalışmaların takipçisi olduklarını belirterek, “Bursa'nın gelişmesini ve Avrupa kenti olmak istiyorsak hızlı tren de Bursa'ya gelmeli. Deniz seferleri ilgili girişmeleri de başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm teşkilat olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Akdoğan: “Özlenen tablo”

CHP İl Başkanı Gürhan Akoğan, iktidar ile muhalefetin bir arada olmasının Türk siyasetinde özlenen bir tablo olduğunu belirtti. Bursa'nın büyük problemlerle karşı karşıya kalmış bir kent olduğuna işaret eden Akdoğan, “1950 dönemlerden bugüne kadar olan yöneticilerin kentin bugünkü sorunlarında payı vardır. İyi tarafları da vardır. Ancak yanlışlıkları da bizlere miras olarak kaldı. Bunun bu dönemde yenilenmemesi ve temizlenmesi için işbirliğine ihtiyaç var. Biz iktidarın yanında Bursa'nın doğruları için her türlü desteği vermeye hazırız. Örnek olarak C etabı ile ilgili yaklaşımları konusunda, Kent Meydanı ya da Merinos Projesi ile ilgili fikirlerimizin birlikte olduğunu gördük. Bursa'nın parasını harcamaya kimsenin hakkının olmadığını düşünüyoruz” dedi. Kentle ilgili büyük projelerde siyasi partilerin yanı sıra sivil toplum kuruluşların da dikkate alınmasının önemine değinen Akdoğan, BESOB'la ilgili konunun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde demokratik ortamda ele alınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akdoğan, Bursa için önemli konuların birlikte ele alınması gerektiğini ifade ederek, havaalanın aktif hale gelmesi ve Uludağ'ın durumu üzerinde durulması gerektiğini sözlerine ekledi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*