'İktidar yükü kaldıramıyor'

'İktidar yükü kaldıramıyor'.6819
  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Mesut Yılmaz, "İktidar gelişen sorunlar yumağının yükünü kaldıramıyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mesut Yılmaz, dün Rize'de temaslarını tamamladıktan sonra Trabzon'un Akçaabat ilçesinin Anavatan'lı Belediye Başkanı Şefik Türkmen'i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Yılmaz Akçaabat'ta kalabalık bir grup ve horon ekibi gösterisiyle karşılandı. Horon gösterisini bir süre izleyen eski başbakan Mesut Yılmaz, daha sonra belediyeye geçerek Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen'le bir süre sohbet etti.

Türkiye'nin giderek genişleyen sorunlar yumağının içine doğru sürüklendiğini belirten Yılmaz, "Mevcut iktidarın bu sorunları kaldıramıyor. Türkiye, gittikçe daha ağırlaşan sorunlarla iç içe. Giderek ağırlaşan bu sorunları, giderek zayıflayan, kendisine açılan kredileri geniş ölçüde tüketen, inandırıcılığını kaybeden bir hükümetle yönetilmektedir. Türkiye bir an önce bu açmazdan kurtulması lazım." diye konuştu.

Geçtiğimiz seçimlerde, Anavatan Partisi'ne oy vermeyen vatandaşlara kırgın olmadığını kaydeden Yılmaz şöyle konuştu: "Halk bizden daha fazla oy alacakları umuduyla AK Parti'ye oy verdi. Ancak, şimdi 3,5 sene geçti. Tek başına, iktidar olan bir partiyi değerlendirmek için yeterli bir süredir. Bunun yetersiz olduğu düşünülüyorsa, AK Parti'ye bir altı ay daha süre verilebilir. Netice itibariyle şimdiye kadar bütün seçimler 4 yıl sonunda olmuştur. O dört yılın sonunda, yani bu senenin sonunda seçmenlerden, bize değil de AK Parti'ye oy veren bütün seçmenlerden bir değerlendirme yapmalarını istiyorum."

Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: "Geçmişteki eksikler hatalarımdan ders aldım. Şimdi hedefim Türk seçmeninin önüne Anavatan Partisi gibi bir seçenek sunmak. Türkiye, vatandaşlarımızın büyük kısmını temsil eden, muhafazakar, milliyetçi ama yenilikçi, çağdaş ve sosyal adaletçi bir anlayışı Türk siyasetine yeniden hakim kılmaya çalışacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious