İl genel meclisi başkanından imam istediler

İl genel meclisi başkanından imam istediler.8827
  • Giriş : 12.04.2006 / 00:00:00

Balıkesir'in İvrindi ilçesine bağlı Soğanbükü köyünde yaşayan vatandaşlar, köylerinde imam olmadığını belirtip müftülük tarafından birisinin görevlendirilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Soğanbükü'ndeki halk, imam sıkıntısı çektiklerini belirterek Okur'dan yardım istedi. Vatandaşların yanında Balıkesir İl Müftüsü Necdet Çetin'le telefonla görüşen İGM Başkanı, imam sıkıntısının en kısada çözüleceği kaydederek gönüllerinin rahat olmasını istedi.

Ayrıca 2001 yılından beri TEDAŞ'a borçlarının ödenmemesi sebebiyle evlerinde ve okullarında hiç su bulunmayan köylüler, konunun bir an önce çözülmesi talebinde bulundu. Köylülerle yapılan görüşmelerden sonra ilk taksidin ödenmesi şartıyla elektriğin açılması için TEDAŞ Bölge Müdürü Mustafa Orhan ile görüşen Okur, bu konuda olur aldı. İGM Başkanı Okur, imam ve elektrik sıkıntısının yanında köyün yolunun bu yıl asfaltlanacağını da bildirdi.

Köylülerle sohbet sonrası ilköğretim okulunu da ziyaret Mehmet Akif Okur ve Mahmut Eren, temizlikten dolayı okul yöneticilerine teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious