İl il gezdi, derdine çareyi İzmir'de buldu

  • Giriş : 08.02.2006 / 00:00:00

Yaklaşık dört yıldır İstanbul, Diyarbakır ve Gaziantep'te siroz tedavisi gören ve rahatsızlığı giderek şiddetlenen Şırnaklı Mehmet Salih Güçlü, Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde sağlığına kavuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hastalığının ilk yıllarında İstanbul'da tedavi olan Güçlü, daha sonra Gaziantep ve Diyarbakır'da tedavi gördü. En son üç ay önce İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne gelen Güçlü'nün karaciğerinin siroz yüzünden işlevini yitirdiği tespit edildi. Güçlü, bu gelişmeden sonra hastanede organ nakli sırasına girdi. Tedavi için sürekli Siirt'ten gelip giden Güçlü, kadavradan alınan karaciğerin kendisine nakledileceğini öğrenince 27 saatlik bir yolculuktan sonra İzmir'e ulaştı ve hemen ameliyata alındı.

DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Astarcıoğlu, Doç. Dr. Sedat Karademir ve Doç. Dr. Hüseyin Astarcıoğlu'ndan oluşan ekibin yaptığı başarılı karaciğer nakli ile sağlığına kavuşan Güçlü, kendine gelir gelmez doktorlarına teşekkür etti.

Derdine çare bulmak için dört yıldır il il gezdiğini belirten Mehmet Salih Güçlü, şunları söyledi: "9 çocuğum var. En büyüğü 24 yaşında o da aileye bakıyor. Ben çalışamıyorum. Diğer çocuklarım da küçük olduğu için canlıdan nakil hiç düşünmedik. Zaten oğlumla doku uyumu da olmadı. Heyecanla kadavradan çıkacak organı bekledim. Eve telefon edip, uygun organ bulunduğunu, İzmir'e gelmem gerektiğini söylediklerinde Şırnak'tan Ankara'ya oradan da İzmir'e tam 27 saatte geldim. Gelir gelmez de beni ameliyata aldılar. Şimdi sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Allah, o aileden ve doktorlarımdan razı olsun."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious