İl Özel İdaresi, makine ve araç parkını genişletti

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Muğla İl Özel İdaresi, 2006 yılı yatırım programı çerçevesinde 1 milyon YTL değerinde 5 kamyon, 1 ekskavatör, 3 pikap, 1 minibüs, 1 silindir ve bir kepçe satın aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İş makineleri ve araçların hizmete girmesi dolayısıyla Köylere Hizmet Götürme İl Müdürlüğü Makine İkmal Şube Müdürlüğü'nde düzenlenen törene Muğla Valisi Temel Koçaklar, Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Genel Meclisi Başkanı Çağrı Alper, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Topçuoğlu, İl Emniyet Müdürü Emin Körpe, daire müdürleri, İl Genel Meclisi üyeleri ve Köylere Hizmet Götürme İl Müdürlüğü çalışanları katıldı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Topçuoğlu, "Avrupa Birliği uyum yasaları sonucunda yeniden yönetim ilkesi çerçevesinde kırsala götürdüğümüz alt yapı hizmetlerine kurumumuzca yıllık yatırım programları, acil eylem planları ve KÖYDES programlarıyla azami ivme kazandırılmaktadır." dedi.

Topçuoğlu, Muğla'nın ülkede turizm, tarım, hayvancılık, kültür, çevre, ormancılık ve madencilik sektörleri itibariyle lokomotif görevini üstlendiğini, bu sebeple İl Özel İdaresi'ne çok büyük görev ve sorumluluk düştüğünü vurguladı.

İl Genel Meclisi Başkanı Alper ise, "Bu yıl gerek yol gerekse içme suyu bütçesi için büyük pay ayrıldı. Köylere merkezî idareden fazla kaynak gerekiyordu. Şimdi yerel yönetimlere verilen yetkilerle bunu başarıyoruz. Bu yıl köylerin problemlerini büyük ölçüde çözebilme çabasında olacağız." diye konuştu.

Vali Koçaklar da, 396 köyü bulunan Muğla'da hizmetlerin, yeni alınan makinelerle daha hızlı yapılacağını belirterek, "2006 yılı içinde Muğla'da susuz köy kalmayacak. Bütün yolların da bakım onarımıyla programdaki çalışmaların tamamını yapacağız." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious