İlaç anlaşması artık çok yakın

İlaç anlaşması artık çok yakın.11110
  • Giriş : 15.01.2009 / 12:45:00

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ilaç alım protokolü düzenlemelerinde sona yaklaşıldığını ve kısa bir süre sonra sözleşmenin Türk Eczacıları Birliği ile imzalanacağını öğrendiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Akdağ, Swiss Otel'de düzenlenen UNICEF'in ''Dünya Çocuklarının Durumu 2009 Raporu''nun açıklanacağı toplantıya gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TEB'in ilaç alım protokolünü feshinden sonra eczacı temsilcileriyle de görüşmeler yaptıklarını ifade eden Bakan Akdağ, şunları söyledi:

''Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı olarak önemli çalışmalar yaptık. TEB ve onun dışındaki bağımsız eczacılarla da görüşmeler yapıldı. Bu konuda yetki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e aittir. Kendisi şu anda Suriye'dedir. Bakan Çelik ve Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileriyle yaptığım görüşmelerde bu konuda sona yaklaşıldığını ve kısa bir süre sonra sözleşmenin TEB ile imzalanacağını öğrendim.''

Uzlaşma sağlanamaması durumunda da hazırlıklı olduklarını ifade eden Recep Akdağ, ''Biz yine bu durumda vatandaşı ilaçsız bırakmayacaktık. Bu konuda hazırlıkları tamamlamıştık'' dedi.

-İSRAİL'İN GAZZE'YE SALDIRILARI-

''İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında yaralananların Türkiye'ye getirilmesine'' ilişkin bir soru üzerine de Sağlık Bakanı Akdağ, şunları kaydetti:

''20 yaralı 20 de refakatçi olmak üzere toplam 40 kişinin Türkiye'ye naklini yapabilecek ambulans uçağımız var. Bu konuda gerekli personelimiz de hazır. Ancak yaralıların Gazze'den çıkarılması konusunda sorunlar yaşanıyor. Gerekli izinlerin verilmesi lazım. Yaralıların Mısır üzerinden Türkiye'ye getirilmesi konusunda biz hazırız. Ama bölgedeki şartlar buna uygun değil.''

Bir gazetecinin, ''Ergenekon zanlısı İbrahim Şahin'e 2003 yılında Kartal Devlet Hastanesi'nde verilen adli tıp raporuna ilişkin bir soruşturma açılacak mı?'' sorusuna ise Bakan Akdağ, ''Konuyu incelemeden hiçbir şey söyleyemem. Bu konuda basında bazı haberler okudum. Doğrudan beni ilgilendiren bir konu değil. Dolayısıyla şu anda bir şey söylemem mümkün değil'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*