İlaç vurgununa polis operasyonu

İlaç vurgununa polis operasyonu.15509
  • Giriş : 28.04.2009 / 13:45:00

Bursa'da sağlıklı kişilerin karnelerine ilaç yazarak, devleti milyonlarca TL zarara uğrattığı iddia edilen şebekeye yönelik operasyonda 8'i bayan toplam 13 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gözaltına alınan eski eczacı Nazmi Serdar A. daha önce de Ergenekon operasyonunda gözaltına alınıp serbest bırakıldığını, kendisine yeniden komplo kurulduğunu öne sürdü.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, "şifa" operasyonu kapsamında bir hastane civarındaki eczaneyi takibe aldı.

Hasta olmayan sosyal güvenceli kişilerin sağlık karnelerine, "bronşit, koah ve astım" ilaçlarını yazarak devleti her ay 200-300 bin TL zarara uğrattığı öne sürülen kişiler için operasyona start verildi.

Kaplıkaya'daki bir hastane civarında faaliyet gösteren eczanenin sosyal güvenlik kurumundan tahsil ettiği 2 yıllık reçeteler incelendiğinde olayın boyutu gözler önüne serildi.

Devletin 2-3 yol boyunca 5-6 milyon lira zarara uğratıldığını belirleyen polis, daha önce eczacılık ruhsatı iptal edilen Nazmi Serdar A.(43) ile eczacı kalfalarının da aralarında bulunduğu 13 kişiyi gözaltına aldı.

Sorgulaması tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edilirken, 1994 yılında diplomasına el konulan ve Ergenekon operasyonundan daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılan Nazmi Serdar A. kendisine komplo korulduğunu iddia etti.

Usulsüzlükten dolayı diploması alındığı öne sürülen Nazmi Serdar A.'nın boşanma davalı olduğu eşinin diplomasını kullandığı öğrenildi.

Yapılan incelemede, 200 hastanın sağlık karnesine aylık bin 500 liralık ilaç yazıldığı ve paraların devletten tahsil edildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*