İlaç yolsuzluğu iddialarına cevap

İlaç yolsuzluğu iddialarına cevap.7873
  • Giriş : 14.11.2008 / 13:20:00

MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş’un, Verem Savaş Daire Başkanlığı’nın belirlenen miktarların 10 katı ilaç alımı yaptığını ve bakanlığın 500 bin YTL zarara uğratıldığı yönündeki iddiaların Sağlık Bakanlığı’ndan cevap geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bakanlık, Verem Savaş Daire Başkanlığı'ndaki usule aykırı işlemlerin Bakan Recep Akdağ'ın talimatıyla başlatılan soruşturma sonucunda ortaya çıkarıldığını belirterek, kusurlu bulunan personelin de görevinden ayrıldığını bildirdi.

MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş'un, Sağlık Bakanlığı'ndaki ilaç yolsuzluğu ile Bakanlığın 500 bin YTL zarara uğratıldığı yönündeki iddialarına Sağlık Bakanlığı cevap verdi.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Verem Savaş Daire Başkanlığı'nda usule aykırı işlemler yapılmış olduğu kabul edilerek, bu usulsüzlüğün Bakan Akdağ'ın talimatıyla başlatılan soruşturma sonucunda ortaya çıkarıldığı bildirildi. Açıklamada, 28 Ağustos'taki müfettiş raporları doğrultusunda Bakan Akdağ'ın, suç ve kusuru belirlenen personel hakkında disiplin cezaları ile Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri çerçevesinde soruşturma iznini derhal verdiği belirtildi.
Konunun yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı'na intikal ettirildiği ve kamu zararlarının tazmini işlemlerinin başlatıldığının ifade edildiği açıklamada şöyle denildi:
“Kusurlu bulunan personel görevlerinden ayrılmıştır. Sayın bakanımızın bu konulardaki hassasiyeti kamuoyumuz tarafından çok iyi bilinmektedir. Bakanlığımız birimlerinin bütün iş ve işlemleri bu çerçevede değerlendirmekte ve hassasiyetle soruşturulmakta, gerekli görüldüğünde de adli mercilere intikal ettirilmektedir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*