İlaçların yan etkileri ölüme sebep

  • Giriş : 30.07.2006 / 00:00:00

ABD ve Avrupa'da, son 50 yılda yapılan araştırmalarda ilaçların yan etkilerinin birçok insanda farklı hastalıklara neden olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dünyaca ünlü Alman Prof. Karl Hecht, Kuşadası Naturmed Doğal Tedavi ve Kaplıca Kür Oteli'nde hastalara yönelik olarak düzenlenen seminerde, doğal tedavinin önemine dikkat çekerek, her gün onlarca ilaç kullanan insanların sağlıklarını kaybetmeye tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Kuşadası Davutlar Beldesi'nde bulunan Naturmed Doğal Tedavi ve Kaplıca Kür Oteli'nde Sorumlu Hekim Dr. Yaşar Yılmaz ile birlikte hastalarla buluşan Prof. Dr. Karl Hecht, istenmeyen ilaç kullanımının yüksek bir risk taşıdığını vurguladı. Almanya'da yılda 60 bin kişinin istenmeyen ilaç kullanımı nedeniyle hayatını kaybettiğine, İngiltere'de her yıl 20 bin kadının bu sebeple meme kanserine yakalandığına dikkat çeken Prof. Dr. Hecht şunları söyledi: "İlaç tedavisi her zaman yüksek bir riziko taşır. Avrupa ve ABD'de binlerce insan sadece ilaçların yan etkilerinin neden olduğu hastalıklar nedeniyle ölüyor. Birçok insan da ilaç kullanımına bağlı olarak sakat kalıyor. İlaçların yan etkileri ve neden oldukları zararlar istatistiklerde her zaman saklanıyor. Naturmed'e gelen hastalar günde 8-10 hatta daha fazla ilaç kullanıyor. Ancak buraya geldiği zaman biz bu ilaçları bıraktırarak doğal tedavi ile vücudun kendi kendini iyileştirmesini sağlıyoruz. Kolesterolü, tansiyonu, ağrıları, uykusuzluğu hasta bizim yardımımızla iyileştiriyor. Kür merkezinin amacı da budur. Hastalar burada doğal yöntemlerle vücutlarını tedavi etmeyi öğrenir."

İlaç endüstrisinin hastaları ilaca bağımlı hale getirdiğine dikkat çeken Dr. Yaşar Yılmaz ise, insan vücudunun kendi kendini iyileştirme yetisine sahip olduğunu belirtti. Dr. Yılmaz, "Naturmed'e gelen hastaların kullandığı çoğu ilacı burada bırakmalarını sağlıyoruz. Kür merkezimize dünyanın dört bir yanından gelen hastalar doğa ile baş başa kalarak kendilerini ve vücutlarını dinleme imkanı buluyor. Günde avuç avuç ilaç içen hastaların organları yavaş yavaş iflas ediyor. Hastalar sağlığı ticarete döken ilaç endüstrisinin tuzağına düşüyor. Naturmed'de ise doğal ortamda vücutlarını doktorlarımızın yol göstermesiyle iyileştirme şansı yakalıyor. Buraya sedye ile gelen hastalarımız 15 gün sonra yürüyerek çıkıyorlar" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious