İlahiyat Fakültesi'nde peruk yasağı

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) İlahiyat Fakültesi'nde bayan öğrencilerin okula perukla girmelerinin yasaklanmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mehmet Kesener (57) isimli vatandaş, perukla okula girmenin ne gibi bir mahsuru olabileceğini sorarken, Isparta'nın demokrasinin beşiği olduğunu belirten Ali İhsan Dede de (50), İlahiyat Fakültesi'nde başlatılan yasağın incitici olduğunu söyledi. Dede, "Devlet yöneticisi ve rektörler öğrencilerin başörtüsü ile uğraşacaklarına beyinleriyle uğraşsın. Bu öğrenciler bu ülkeye sahip çıkacaklar." diye tepki gösterdi.

Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede böyle bir uygulamanın halka reva görülmesinin üzüntüsünü yaşadığını dile getiren Ömer Ayder (78) ise, "Gelin el ele vererek başörtüsü sorunun çözelim." dedi.

Yasağa derhal son verilmesi gerektiğini belirten Sedat Uğur (30) isimli esnaf da, özgürlüklerin olduğu bir ülkede bu tür uygulamaların tezat oluşturduğunu vurguladı. Uğur, başörtüsü yasağının ardından öğrencilerin taktığı peruğa bile karışılmasının insafsızlık olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious