İlahiyat kitabında 'evrim' iddiası

İlahiyat kitabında 'evrim' iddiası.14171
  • Giriş : 27.11.2008 / 07:30:00
  • Güncelleme : 27.11.2008 / 00:18:13

Bir üniversitenin hazırladığı din kitabında öyle bir hata yapıldı ki Kuran-ı Kerim'i bile hiçe saydılar. İşte o hata.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öğrencilerine Din Hizmetlerinde İletişim ve Halka İlişkileri öğreten İlahiyat kitabında, evrim teorisine destek verici ifadeler skandal niteliğinde olduğunu iddia etti.
Anadolu Üniversitesi'nin Açık öğretim İlahiyat Fakültesi ön lisan programında birinci sınıfta öğrencilere verilen Din Hizmetlerinde İletişim ve Halka İlişkiler kitabında, sosyal antropolojide temel alınan Dillerin türeyişine dair görüşlere yer verildi.

Kitapta din hizmetinde bulunacak kişinin iletişimi üzerinde duruluyor. Kitap, Konuya girmeden önce insanların konuşmayı nasıl öğrendiğini anlatıyor.

EVRİMİ DESTEKLEYEN AÇIKLAMA

Kitaba göre insanlar konuşmayı bilmiyordu ve “evrim süreci”nde bağırtılarını sözcük seslerine dönüştürerek konuşmasını öğrenmişti.

Moral Habere göre Kitabın 33'üncü sayfasında geçen şu cümleler tartışma çıkaracak cinsten:

"Araştırmalardan öğrenildiğine göre ilk insan vücudunda var olan ses aletini kullanmasını bilmeseydi onu sindirim aygıtının bir parçası gibi doğal olarak da yaşayabilmesi için soluk alma, yemek yeme aracı yerine kullanmaktaydı. Uzun yıllar geçtikten sonra insanlar yalın sesler çıkarmaya ve o seslerle bir çok kavramı anlatmaya başlamıştı.”

Aynı kitabın 35'inci sayfasında telaffuz tarif edilirken insanın insanlaşması sürecinden söz ediliyor:
“İnsanın insanlaşmasında baş etmen olan el beyin ilişkisi doğrultusunda, doğal hayvansal sesleri bağırtılarla çığlıkları, evrim süreci içinde sözcük seslerine dönüşmesine telaffuz denir.

MORALHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*