İlanla eş arayan kadın dolandırıcısını affetmedi

İlanla eş arayan kadın dolandırıcısını affetmedi.7764
  • Giriş : 31.01.2008 / 21:45:00

SAMSUN’da 2003 yılında gazeteye ilan vererek eş arayan 49 yaşındaki N.E.'yi kendisi yarbay olarak tanıtan 53 yaşındaki Veli Naci Çiftçi tarafından 15 bin YTL dolandırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu olarak yargılanan Çiftci, 7 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yeni TCK hükümlerine göre bugün bir kez daha hakim karşısına çıkan Çiftci, “Beni salın parasını ödeyeyim” dedi. Duruşmaya katılan N.E. ise sanıkla uzlaşmayacağını ve şikayetçi olduğunu söyledi.

Samsun’da tek başına yaşayan N.E. 2003 yılında ulusal bir gazeteye ilan verip eş aradığını duyurdu. Bu ilana ise Ankara’da oturan Veli Naci Çiftçi cevap verdi ve kadın ile tanışmak üzere Samsun’a geldi. İddiaya göre, kendisini emekli yarbay olarak tanıtan Çiftçi, N.E. ile evlilik hazırlıklarına başladıktan sonra Antalya’ya tatile gitti. Tatil dönüşü kadının kredi kartını izinsiz alan Veli Naci Çiftçi, N.E.’in bankada bulunan 15 bin YTL’sini çekti. Daha sonra da kartını “Arabada unutmuşsun” diyerek kadına vererek ortadan kayboldu. Çiftçi’nin bir daha Samsun’a dönmemesi ve kredi kartı hesap ekstresinden dolandırıldığını anlayan N.E. polise başvurdu.

Ankara’da yakalanıp Samsun’a getirilen Veli Naci Çiftçi, nitelikli dolandırıcılık suçundan 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı ve 2004 yılında 7 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay, sanığın yeni TCK hükümlerine göre tekrar yargılanması için dosyayı bir kez daha yerel mahkemeye gönderdi. Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün bir kez daha hakim karşısına çıkan Veli Naci Çiftci, daha önceki ifadelerini tekrar ederek, “Evlenmekten vazgeçtiğim için bana iftira atıyor. Tatil süresince benim paramı harcadık. Kredi kartındaki masrafları da kendisi yapmıştır. Asıl mağdur benim” dedi. Mahkeme başkanı hakim Ahmet Akyüz, sanığa alınan parayı geri öderse cezasında düşme olacağını hatırlatması üzerine Çiftci, “Bu parayı almadım. Ama beni salın parasını ödeyeyim. 1 ay içinde parasını veririm” dedi.

Duruşmaya katılan N.E ise, bu olaydan dolayı maddi ve madevi çok yıprandığını belirterek sanıktan şikayetçi olduğunu ve uzlaşmayı kabul etmediğini söyledi. N.E, “Paramı ödese de ödemese de kendisinden şikayetçiyim” diye konuştu. Mahkeme sanığa 15 bin YTL’yi ödemesi için 1 ay süre vererek duruşmayı erteledi.

İNFAZI YANDI

Diğer taraftan Çiftci’nin, Hatay ve İzmir’de de kendisini sahte yüzbaşı olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı ve 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldığı, Niğde kapalı cezaevinde cezasını çekerken Şartla Salıverme Yasası'ndan faydalanarak 2000 yılında serbest kaldığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious