İlanla iddiaların belgesini istedi

  • Giriş : 11.07.2006 / 00:00:00

Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, ilanla hakkındaki iddiaların belgesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkan Dede, hakkındaki şikâyet dilekçeleri yüzünden iş yapmak yerine yapılan soruşturmalara cevap vermekle gününü geçirdiğini söyledi.
Başkan Dede, verdiği ilanla ilgili yaptığı açıklamada, şikâyetlerden bıktığını, göreve geldiği günden itibaren yasalara uygun çalıştığını, hiç kimsenin çıkarına uygun iş yapmadığını, asılsız şikâyetler yüzünden hizmetin aksadığını kaydetti.

Başkan Dede, "Yaptığım icraatlarda haktan ayrılmayarak doğru dürüst çalışma prensipleri içinde oldum. Yanlışa prim vermedim. Bu bölgede haktan ayrılmayarak, doğru dürüst çalışmak bazılarını rahatsız etti. Bundan dolayı gerek siyasi rakiplerim, gerekse çıkarcılar her zaman devlet büyüklerimi rahatsız ettiler. Her ay Cumhurbaşkanlığı'ndan, Başbakanlıktan, Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Barolar Birliği'nden, valilikten ve savcılıktan devamlı şikâyetler geldi. Aynı tahkikat İçişleri Bakanlığı'nda da devam ediyor. Bunlar temcit pilavı gibi tekrarlanıyor. Artık biz de burada bıktık." dedi.

Başkan Dede, "Muş Belediyesi'nde ne yolsuzluklar, ne haksızlıklar var denip duruluyor. Çamur at izi kalsın. Böyle bir intiba bırakılmasından ben de bıktım. Bunlardan dolayı İçişleri Bakanlığı'ndan dosyalarım hakkında müfettiş talep ettim. İçişleri Bakanlığı buraya müfettiş gönderdi. Konunun bir kez daha ilgililerce incelenerek rapor verilmesini istedim. Bende halkımın anlayacağı lisanda mahalli gazetelere ilan verdim. Halkımdan tek isteğim; ister belgesi bulunsun, ister bulunmasın, yolsuzluğumu, usulsüzlüğümü, her türlü şikâyetlerini yapmalarını istiyorum. Adalet tecelli edecektir. Buna inanıyorum." diye konuştu.

Muşlular da, "Belediye Başkanı'nın büyük bir cesaret göstererek bu ilanı vermesi çok doğru ve ilginç. Her Belediye Başkanı bu ilanı veremez." şeklinde konuştular.

Başkan Dede'nin yerel gazetelere verdiği ilan şöyle; "Göreve geldiğim günden beri bazı vatandaşlarım Cumhurbaşkanlığına, Genelkurmay Başkanlığına, Komutanlarımıza, Bakanlarımıza, siyasi parti büyüklerine, Barolar Birliği'ne, Valiliğe, Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçeler vererek belediyemde yolsuzluk, usulsüzlük olduğunu devamlı ihbar etmektedirler. İçişleri Bakanlığı'ndan talebim üzerine incelemelerde bulunmak üzere belediyeme müfettiş gelmiştir. Allah rızası için elinde belge, bilgi ve doküman olan hemşerilerimin belge ve bilgilerini müfettişe sunmalarını rica ediyorum. Saygılarımla."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious