İlçe Başkanı, Anavatan'ın genel başkanlığına aday oldu

İlçe Başkanı, Anavatan'ın genel başkanlığına aday oldu.5339
  • Giriş : 13.08.2007 / 14:43:00

Anavatan Partisi'nin Üsküdar ilçe Başkanı, partinin genel başkanlığına adaylığı koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anavatan Partisi Üsküdar ilçe Başkanı Metin Karadayı, partisinin genel başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Karadayı, yaptığı yazılı açıklamada, son aylarda yaşanan gelişmeler karşısında olağanüstü kongrenin yapılmasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Açıklamasında, ''Cumhurbaşkanı seçimiyle başlayan ve birleşme sürecinde devam eden yöneticilik hataları sonucunda bir zamanlar ülkeyi tek başına yönetecek güce sahip olan Anavatan Partisi, gelinen aşamada seçime dahi giremeyecek hale getirilmiştir'' görüşünü bildiren Karadayı, parti teşkilatlarının kendi kaderlerine terk edildiğini ve istifalar sonucunda partinin dağılma sürecine itildiğini savundu.

Karadayı, ''Bir dönemler eski genel başkan Mesut Yılmaz ile kol kola yürüyen, ardından AK Parti iktidarında rol oynayan sayın Erkan Mumcu, tıpkı Mesut Yılmaz ve AK Parti'yi yarı yolda bıraktığı gibi şimdi de kendisiyle beraber olan teşkilatına sırtını dönüp yapılacak olan olağanüstü kongreyi 'hesap verme' değil, 'hesap sorma' vesilesi olarak görmektedir. Gelinen bu noktada mevcut genel başkanın partiyi düşürdüğü durumdan kurtaracak iradeye ve basirete sahip olmadığı görülmüştür.''

Karadayı, ''tüm bu tespitler ışığında Anavatan Partisini yeniden iktidara taşıyacak olan taban hareketinin bayraktarı olmaya talip olduğunu'' açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious