İlçe belediyesi TOKİ ile yarışıyor!

İlçe belediyesi TOKİ ile yarışıyor!.14717
  • Giriş : 26.12.2008 / 15:40:00
  • Güncelleme : 26.12.2008 / 15:40:43

Konya'nın merkez Karatay Belediyesinin, 4,5 yılda 6 bin 740 konut üreterek, vatandaşları, uygun taksitlerle konut sahibi yaptığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden itibaren, eski evlerin yoğun olarak bulunduğu Karatay bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarını, vatandaşların arsalarına belediye öncülüğünde konut yapı kooperatifleri kurarak yaptıklarını ifade eden Hançerli, bu sistemde 4,5 yılda 6 bin 740 konutun inşaatına başladıklarını belirtti.

Kurulma hazırlığındaki kooperatiflerle birlikte üretilen konut sayısının 9 bini bulacağını dile getiren Hançerli, şunları kaydetti:

''İnşaatı kısa sürede tamamlanan bin 250 konut hak sahiplerine teslim edildi. Müstakil evlerde oturan ve sobayla ısınan vatandaşlarımız kaloriferle ısınan modern yaşam alanlarına sahip oldu. Bunun yanında ilçe de çağdaş bir kent görünümüne kavuşmaya başladı. Bizim belediye öncülüğünde inşa etmeye başladığımız konutların çevresine özel sektör de konut yapı kooperatifleri kuruyor. Özel sektörün yapımına başladığı konut sayısı ise 3 bin 600'ü geçti. Konut üretimi ve kentsel dönüşüm hamleleriyle diğer belediyelere de örnek olduğumuz için mutluyuz.''

Bu başarının altında vatandaşın belediyeye güvenmesinin yattığını vurgulayan Hançerli, ''İlçede hemen her yerden vatandaşlar, 'Bizim arsamıza da toplu konut inşa edilsin' diye belediyeye müracaat ediyor. Kurulan kooperatiflerde üye aidatı piyasaya göre çok uygun olduğu için her kurulan kooperatife, hak sahibi olmak isteyen binlerce vatandaş başvuruda bulunuyor'' diye konuştu.

Toplu konut hamlelerine devam ettiklerini dile getiren Hançerli, kurulma aşamasına gelen, orta gelir grubundan vatandaşlar için planlanan kooperatiflerin her birine 10 binlerce üyelik müracaatı beklediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*