"İleri doğru adımlar attık"

  • Giriş : 13.11.2008 / 17:31:00

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile bugün yaptığı görüşmede ''ileri doğru adımlar atıldığını' söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rum radyosunun haberine, Cumhurbaşkanı Talat ile görüşmesinin ardından Rum Başkanlık Köşküne dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hristofyas, BM Genel Sekreteri Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer'in ''ilerleme olduğuna'' ilişkin açıklamasının hatırlatılması üzerine, ''Bugün yasama erki ele alındı. Genel konuşursak evet ileri doğru adımlar attık'' dedi.

''Bugün büyük ölçüde iyi gittik'' diyen Hristofyas, bugün baş başa görüşme yapılmamasıyla ilgili olarak da, ''Önceki gün baş başa görüştük. Baş başa görüşmeler amaç değildir, araçtır. Gerektiğinde baş başa görüşme yapacağız'' dedi.

''Daha ele alınacak çok konu olduğunu'' belirten Hristofyas, mülkiyet başlığının görüşülmesine ne zaman başlanacağına ilişkin soruya karşılık, ''Umarım yıl sonundan önce ilk görüş ve tezlerimizi birbirimize sunabiliriz'' dedi.

Bu arada, Hristofyas, bugünkü liderler görüşmesinin ardından Başkanlık Köşkünde bir toplantı düzenledi. Toplantıya Rum Dışişleri Bakanı Markos Kiprianu, Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Kipros Hrisostomidis ve Rum yönetimi sözcüsü Stefanos Stefanu da katıldığı. Hristofyas'ın, toplantıda bugünkü görüşme hakkında bilgi verdiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*