İlericilik, çağdaşlık laflarla olmuyor

İlericilik, çağdaşlık laflarla olmuyor .8429
  • Giriş : 10.07.2007 / 19:26:00

Erdoğan, ''Çağdaşlık, ilerici olmak lafla olmuyor. İcraat gerekiyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, Denizli'de TOKİ tarafından yaptırılan konutların anahtar teslim töreni ve aralarında sağlık, spor ve eğitim tesisleriyle köprülü kavşak ve üst geçitlerin bulunduğu bazı tesislerin ortak açılış törenine katıldı.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetinden önce Türk ekonomisinde önemli yeri olan Denizli'nin bu önemli konumuna layık bir şekilde olmadığını ve AK Parti hükümetinin Denizli'nin kaderini değiştirerek modern bir şehir haline getirdiğini söyledi.

Erdoğan, şöyle konuştu: ''Denizli bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. 4 sene öncesinin Denizlisi artık yok. Çağdaşlık, modern olmak, ilerici olmak lafla olmuyor. İcraat gerekiyor icraat. Bugüne kadar bu ülkenin illerine çivi çakmayanlar, bir ağaç dikmeyenler geliyor şimdi seçim meydanlarında konuşuyorlar. Ama bizim hamt olsun alnımız ak. Onurla, gururla ilerliyoruz. Hesabını veremeyeceğimiz bir kuruş yok. 'Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeyiz' demiştik, yedirmiyoruz. Türkiye'nin her köşesini bir şantiyeye dönüştürdük.

Bizim uygulamamızın ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz. Biz, bizden geri olana bakmıyoruz. Biz ileri olana bakıyoruz. Hedefimiz, ileri bakmak ve hedefe ulaşmak. Mustafa Kemal Atatürk muasır medeniyetler seviyesini göstermişti. Bunlar aşabildi mi? Aşamadı. Patinaj yaptılar. Biz aşacağız.''

Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından, canlı yayınla bağlanılarak bazı tesislerin ortak açılışını yaptı.

Erdoğan, Sümer Parkı'nın açılışı nedeniyle yapılan canlı bağlantıda, parkın çok geniş bir alan üzerine kurulduğunu öğrendi ve ''Belediye başkanıyken öyle çektirdiler ki. 'Şurayı bana verin' derdim vermezlerdi. Ya kime vereceksin? İstanbul'a, Büyükşehir Belediyesine vereceksin. Şahsıma vermiyorsun, bunu bir yere de satmayacağız. İstanbul'a bir yatırım yapacağız. Vermezlerdi. Şimdi bir belediye bizden yer isteyecek, vermemek diye bir şey yok bizim kitabımızda. Hemen anında. İşte bakın, burası belediyeye teslim edilmemiş olsa bu güzellikte olmaz'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan, Denizli Valisi Hasan Canpolat, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile sembolik olarak kurdele keserek tesislerin ortak açılışını yaptı.

Denizli'de bugün AK Parti'nin 33. mitingine katılacak olan Başbakan Erdoğan'ın sesinin kısıldığı dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious