Ilgazlılar Panda ve Panço'ya ağlıyor

  • Giriş : 12.01.2008 / 14:30:00

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden olan Ilgaz Dağı'nın maskotu haline gelen Panda ve Panço isimli köpekler, 45 gün arayla öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Panço isimli köpeğin ölmesinin ardından Panda da çevre köylerden gelen 3 köpeğin saldırısı sonucu ağır yaralandı. Panda'yı kurtarmak için köpeklerin sahibi Mustafa Hancı ve otellerdeki çalışanlar seferber oldu.

Yaralandıktan sonra veterinere götürülen, serum takılan ve yaralarına dikiş atılan Panda kurtarılamadı.

Ilgaz Dağı'nda kayak hocalığı yapan Mustafa Hancı, köpeklerinin peş peşe ölmesine çok üzüldüğünü belirterek, ''6 yaşındaki Panço 45 gün önce eceliyle öldü, 4 yaşındaki Panço ise yeni öldü. Köpeklerim çok iyi huylu ve evcildi. Mountain Resort Oteline ait kayakçıları taşıyan traktörün arkasında gün boyu tesislere gidip gelirlerdi. Tatilciler bile buna alışmıştı. İki köpek bize göre Ilgaz Dağı'nın sahibiydi. Bu köpekler olduğu sürece bu dağa hiç yaban hayvanı gelememişti. Çok üzgünüz'' dedi.

Kayak merkezine gelenlere ''gönüllü turizm rehberliği'' yapan Saint Bernard cinsi 2 köpek, birçok kez ormanda kaybolan tatilcilere jandarma ekiplerinden önce ulaşarak, Ilgazlılar'ın sevgisini kazanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious