İlginç isimler halkasına bir isim daha

İlginç isimler halkasına bir isim daha.7752
  • Giriş : 10.09.2007 / 22:18:00

On dört yıl aradan sonra Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesinde kız çocuğu sahibi olan Alman aile çocuklarına Side İnge ismini verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir yıl önce kız çocuklarını Manavgat'ın dünyaca ünlü turizm beldesinde dünyaya getiren Alman Michael-Ruca Alberss çifti, on dört yıl aradan sonra çocuk sahibi olma sevincini, çocuğuna Side ismini vererek gösterdi.
Almanya'nın Hamburg şehrinde inşaat mühendisliği yapan Michael Alberss ile bir şirketin halk ilişkiler müdüreliğini yapan Ruca Alberss, 11 yıldır tatillerini Türkiye'de geçiriyor. Kızlarına Side'de hamile kalan bayan Ruca Alberss, geçen yıl doğumunun da turizm beldesinde yaptığı için çocuk sahibi olmada Türkiye'nin uğurlu olduğuna inanıyor.

Bir yıl önce dünyaya gelen kızlarına hamile kalımı ve doğumunun turizm beldesinde gerçekleştiği için çocuğa Side ismini verdiklerini belirten Ruca Alberss, eşiyle birlikte 11 yıldır aralıksız tatillerini Antalya ve turistik ilçelerinde yaptıklarını söyledi.

Ruca Alberss, "Başta Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Floransa olmak üzere Fransa, İspanya, Yunanistan ve gibi bir çok ülke gezdik. Allah bize çocuk sahibi olmayı Türkiye'de nasip etti. Biz de çocuğumuzun ismini Side koyduk. Araştırmalarımıza göre M.Ö 7'nci yüzyılda Anadolu dilinde Side'nin anlamı Nar imiş. Kymeliler bunu bolluk ve berektin sembolu olarak söylemiş" dedi.

cihan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious