İlginç tahsilat yöntemi

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Gaziantep'in Araban ilçesinde esnaflık yapan Yusuf Karademir, veresiye satış yaptığı müşterilerinden tahsilat yapabilmek için ilginç bir yönteme başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlçe sakinlerinin veresiye alışveriş talebine yıllardır olumlu cevap veren market sahibi Yusuf Karademir, ekonomik sıkıntıya girdiğini, müşterilerini rencide etmemek için borçlarını sözlü olarak değil, yazılı olarak istediğini söyledi.

Karademir, "7 yıl önce ilçeye hizmet amaçlı açtığım markette alışveriş için gelen geneli çiftçilerden oluşan 500'ün üzerindeki kişinin, veresiye alışveriş talebini geri çevirmedim. Ancak, aradan uzun yıllar geçmesine rağmen alacaklarımı tahsil edemiyorum. Veresiye satış yaptığım temel gıda maddelerini yeniden marketteki raflara koyamıyorum. İlçeye hizmet için açtığım marketimi batırmak üzereyim. Araban ilçesinin tarım bölgesi olması ve çiftçilerin son yıllarda yetiştirdikleri tarımsal ürünlerin kazanç sağlamadığı için, tüm yük biz esnafın üzerine bindi. Veresiyeler nedeniyle zor durumda kaldığım için böyle bir yönteme başvurdum. Kimseyi rencide etmek istemediğim için borçlarımı mektupla istiyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious