İlhan Cavcav Guinness'e aday

İlhan Cavcav Guinness'e aday.12153
  • Giriş : 09.05.2009 / 12:47:00

Gençlerbirliği Kulübü'nün emektar başkanı İlhan Cavcav, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için kolları sıvadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Gençlerbirliği Kulübü'nün emektar başkanı İlhan Cavcav, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için kolları sıvadı. Yarın yapılacak olağan genel kurulda yeniden başkanlığa adaylığını koyan İlhan Cavcav, tam 32 yıldır koltuğu kimseye kaptırmıyor.

Dünyada profesyonel Futbol kulübü başkanlığını bu kadar uzun süre kimsenin yapmadığını ifade eden Cavcav, "Belki amatör kulüplerde olabilir; ancak profesyonel olarak kulüp başkanlığında 30 yılı aşan yok. Bu yüzden belki Guinness Rekorlar Kitabı'na bu konuda başvuru yapabilirim. Başkan seçilmem halinde 33 yılıma gireceğim. Artık şampiyonluk zamanı da geldi." dedi.

Kırmızı-Siyahlı kulübün 83 yıllık tarihinin 54 yılına 22 başkan, son 29 yılına yalnızca İlhan Cavcav damgasını vurdu. Cavcav, 1977 senesinde olaylı kongre sonrası seçildiği ve daha sonra genel kurulun iptali yönünde açılan davayı da kazanarak göreve başlamıştı. Cavcav, özellikle çok ucuz fiyata takıma kazandırdığı futbolcuları büyüklere satarak gündeme geldi. Türkiye'nin 'Afrika pazarına' açılmasını sağlayan Cavcav, tesisleşmede de diğer kulüplere örnek teşkil ediyor. 32 yıllık tecrübeyi, kurucu başkan Münif Kemal Ak 13, Saffet Gürol da 7 yılla takip ediyor. Efsane başkanlardan Ali Sami Yen (15), Süleyman Seba (16) Aziz Yıldırım (10) gibi isimler bile Cavcav'a yaklaşamadı. Merhum işadamı Vehbi Koç'un fahri başkan olduğu Gençlerbirliği'nde, eski Futbol Federasyonu başkanlarından Orhan Şeref Apak 1949, 1950 ile 1958 ve 1961 yılları arasında 2 kez, eski spor bakanlarından İsmet Sezgin de 1 yıl süreyle çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*