İlhan Cavcav suç işliyor

İlhan Cavcav suç işliyor.11663
  • Giriş : 25.04.2008 / 12:54:00

Kayserispor Genel Menejeri Süleyman Hurma bombaladı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hurma, Oftaşspor Onursal Başkanı İlhan Cavcav'ın suç teşkil eden açıklamalar yapıp haddini aştığını söylerken, Ç.Rize maçı öncesi şike iddialarını ortaya atanları "yarım akıllı" ilan etti! Hurma, "Bizim köpek ve insan ilişkimiz oluşmadı" dedi..

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, geçen hafta sonu oynanan Gençlerbirliği Oftaşspor karşılaşmasının ardından Gençlerbirliği Oftaşspor Kulübü Onursal Başkanı İlhan Cavcav'ın yaptığı açıklamaların suç teşkil ettiğini belirterek, maçın hakeminin sezonun en iyi maçlarından birini yönettiğini savundu.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Gençlerbirliği Oftaşspor maçının ardından Gençlerbirliği Oftaşspor Kulübü Onursal Başkanı İlhan Cavcav'ın açıklamalarını değerlendiren Kayserispor Kulübü Genel Menajeri Süleyman Hurma, Gençlerbirliği Oftaşspor maçına prestij için çıktıklarını belirterek, hakemin maçı iyi yönettiğini savundu.

Hurma, "Hakem bence sezonun en iyi yönetimlerinden birini gösterdi. Kayserispor'un o maçla ilgili her hangi bir puana ihtiyacı yoktu, sadece prestij için çıktı. Hakemin tek hatası şuydu, her pozisyonda kendini yere atan Yakubu'ya sarı kart göstermemesiydi. Sayın İlhan Cavcav'ın bu maçla ilgili konuşması, öncelikle akla uygun değil, aynı zamanda suçtur. Biliyorsunuz, Türkiye'deki Futbol yasalarına göre bir kişinin 2 tane kulübü olamaz. Bu açıklama malumun ilanıdır. Yani başka bir şey değildir. Bence maksadını da aşmıştır. Eğer bu maç bizi çok ilgilendiren bir maç olsaydı, çok altından kalkılamayacak cevaplar verebilirdik. Ama biz, konuyla daha fazla ilgilenmek istemiyoruz" dedi.

Turkcell Süper Lig'de yarın kendi sahalarında oynayacakları Çaykur Rizespor maçı öncesi şike iddialarının ortaya atılmasını da değerlendiren Genel Menajer Hurma, "Bu konuyla ilgili de Gençlerbirliği Kulübü'nün basın sözcüsünün ve ikinci başkanlarının bir açıklaması olmuş. Ben, bu açıklamaları yarım akıllı açıklamalar olarak algılıyorum. Hiç kimsenin Kayserispor'un ahlakını haysiyetini ve şerefini test etmek gibi bir hakkı yoktur. Maça nasıl bir kadro ile çıkacağımızla ilgilenenler, birkaç sene öncesine dönerlerse aynı kulübün insanlarının, hiçbir nedenleri yokken nasıl bir kadro ile maçlara çıktıklarını ve bu maçları nasıl kaybettiklerini görürler. Yaşananları herkes biliyor. Hiçbir takımın küme düşme hattına girmesinde, Kayserispor'un en ufak bir dahili yoktur. Eğer bugün küme düşme hattında iseler bunun sorumluları kendileridir. Herkese tavsiyem şudur, herkes kendi maçını kazanmaya baksın. Kayserispor'un maçlara nasıl bir kadro ile çıkacağına, Kayserispor'un ilgilileri ve yetkilileri karar verir. Hiç kimse merak etmesin Kayserispor'un haysiyetine leke düşürecek, gölge düşürecek kötü bir davranış içerisinde olmayacağız. Kulübümüzde masörümüzden malzemecimize, başkanımızdan taraftarımıza kadar hiç kimse böyle durum içerisinde olmayacaktır ve olamazda. Ama sahaya gelen herkes şunu görecektir, Kayserispor bu maçı kazanmak için ne lazımsa yapmıştır diye görecektir. Kazanıp kaybetmekle ilgili önceden futbolda bir şey bilmek söz konusu değil. Eğer öyle olsaydı, Galatasaray-Kasımpaşa'ya kaybetmezdi. Birisi lig lideriydi, birisi sonuncu sırada bir takımdı. Biz, (Galatasaray Kasımpaşa'ya maçı sattı) diye algılamıyoruz. Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ndeki önemli maçından dolayı Bursaspor'a puan kaybetti, mağlup oldu ve o dönemde Bursaspor düşme hattında bir takımdı. Yine bu konuyla kimse ilgilenmedi. Geçtiğimiz sezon Galatasaray, Türkiye Kupası maçında Kayseri Erciyesspor'a karşı PAF takımıyla çıktı. Bizim kardeş takımımız, biz fazla konuyla ilgilenmedik, ama o maç Kayserispor'u kupadan etti. Biz, bütün Futbol kamuoyuna kesinlikle şunu söylüyoruz ki, Kayserispor bugüne kadar olmadığı gibi bundan sonra da bir utancın içinde olmayacaktır. Zaten biz böyle olmadığımız için böyle rahat konuşuyoruz, ama onlar böyle konuşamazlar. Biz aklımıza geleni, ağzımıza geleni söylüyoruz, çünkü bir utancımız yok, ama biraz daha kızdırırlarsa başka şeylerde söyleriz" şeklinde konuştu.

Bu açıklamalar, Gençlerbirliği ile oynanacak Fortis Türkiye Kupası finali öncesi ortalığı karıştırmak için mi yapılıyor?' sorusu üzerine Hurma, "Ortalığı karıştırmak için de olabilir, başka nedenler de olabilir. İnsanlar geçmişte neler yapmışlarsa, başkalarının da öyle yapabileceklerini düşünüyorlar. Bu bir sosyolojik sorun. Yani çocukken insanları köpek ısırır, ömür boyu köpekten korkabilirsiniz. Orada köpek ve insan ilişkisi oluşmuştur, orada dolayısıyla korku olur. Bizim köpek ve insan ilişkimiz çocukluğumuzdan beri hiç oluşmadı" ifadelerini kullandı.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious