İlhan Cavcav yine şaşırttı

İlhan Cavcav yine şaşırttı.9286
  • Giriş : 05.06.2007 / 14:25:00

Cavcav, Galatasaray'ın 73 yaşındaki teknik direktör Feldkamp'ı göreve getirmesini değerlendirdi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, "Ben de 73 yaşındayım. Gayet olumlu bir karar."

İlhan Cavcav, Gençlerbirliği Divan Kurulu Başkanı Erol Tümer'in cenaze töreninden sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cavcav, bir gazetecinin, “Galatasaray'ın 73 yaşındaki Kalr Heinz Feldkamp'ı göreve getirmesini nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna şu yanıtı verdi:
"Ben de 73 yaşındayım. Bu tercihi gayet olumlu karşılıyorum. Futboldaki birikimlerim nedeniyle Futbol Federasyonu bana bir belge versin, Anadolu takımlarını çok rahatlıkla çalıştıracak birikime sahibim."

SADECE DRAMAN

Gençlerbirliği Başkanı Cavcav, Rusya'dan bir takımın Draman'ın transferi için kendilerine 2.5 milyon euro önerdiğini, ancak kendilerinin 3 milyon euro talep ettiklerini söyledi.

Yeni teknik direktör Ersun Yanal ve ekibinin takımdan hiçbir futbolcunun satışını istemediğini belirten Cavcav, “Ancak Draman için Rus kulübüne bu akşama kadar 3 milyon avronun hesaba yatırılması kaydıyla bu transferi gerçekleştirebilecekleri yönünde yazılı bir taahhüdümüz vardı. Şayet bu durum bizim için hukuki bir yönden bağlayıcı olursa Draman'ın transferi için yapacak bir şeyimiz olmaz. Ancak diğer futbolcularımız için gelen tekliflerin hepsini geri çeviriyoruz” dedi.

"ULUSOY'A SORUNLARIMIZI İLETECEĞİZ"

İlhan Cavcav, önümüzdeki günlerde Turkcell Süper Lig takımlarının başkanlarıyla Futbol Federasyonu'nun bir toplantı yapacağını, bu toplantıda Anadolu kulüpleri olarak sorunlarını hep birlikte federasyon başkanı Haluk Ulusoy'a ileteceklerini söyledi.

Cavcav, Turkcell Süper Lig'in artık 4 büyükler hegomanyasından kurtulması gerektiğine değinerek, şöyle konuştu:
“Süper lig demek 3-4 takım demek değil. Bu ligde 18 takımın mücadele ettiğini unutmamak lazım. Bu 18 takım asgari birlikteliliğe ve eşit haklara sahiplerdir. Eğer 18 takımın mücadele ettiği kanaati yönünde bir birliktelik sağlanırsa Anadolu'dan da bir şampiyon çıkacağına inanıyorum.”

CAVCAV'DAN AKYÜZ'E UYARI

İlhan Cavcav, Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz'ün, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'un Turkcell Süper Lig'e çıkması nedeniyle başbakanın kendilerini kabul etmemesine üzüldüklerine ilişkin gazetelere yaptığı açıklamayla ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı:
"Muammer Akyüz'ün OFTAŞ Spor hakkında konuşması doğru değil. Ben de bu konuda kendisini uyardım. O sadece Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'un isim hakkı nedeniyle takıma reklam verip sponsorluk yapan bir firmanın yönetim kurulu başkanıdır. Kulüp hakkında konuşma hakkı Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü Başkanı Turgay Kalemci'ye aittir. Basın mensupları olarak sizden ricam, OFTAŞ Spor konusunda sadece başkan Kalemci ile görüşmenizdir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious