İlhan Selçuk, Perinçek ve Alemdaroğlu sorgulanıyor

İlhan Selçuk, Perinçek ve Alemdaroğlu sorgulanıyor.21826
  • Giriş : 22.03.2008 / 09:36:00
  • Güncelleme : 22.03.2008 / 09:43:02

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan 12 kişinin Emniyet'teki sorgusu sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi İlhan Selçuk ve eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Kemal Alemdaroğlu'nun da olduğu 12 kişinin Emniyet'teki sorgusu sürüyor.

Türkiye'nin gündemi, Ergenekon Soruşturması kapsamında dün sabaha karşı gerçekleşen operasyon ve yeni gözaltılar.

Bugün "Susturamayacaklar" başlığıyla çıkan Cumhuriyet gazetesi manşetinde, "Başyazarımız İlhan Selçuk, darbe dönemlerini çağrıştıran bir operasyonla, gözaltına alındı" ifadesine yer verdi.

Selçuk'un gazetedeki "Pencere" adlı köşesi ise boş bırakıldı.

83 yaşındaki İlhan Selçuk'un avukatları, müvekillerine ait doktor raporlarını sunarak gözaltı kararına itiraz etti. Ancak itiraz reddedildi.

İşadamı İbrahim Benli, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, gazeteci Adnan Akfırat, Doğu Perinçek'in koruması Yusuf Beşerik de sorgulanan isimler arasında bulunuyor.

Soruşturma kapsamında iki güvenlik görevlisi ve iki ulusal kanal çalışanı da gözaltına alındı. Gözaltındaki kişilerden bazıları gece Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildi.

Bu arada, kamuoyunda Kocaeli çetesi lideri olarak bilinen ve 'Susurluk skandalı'nda adı geçen Hadi Özcan da, hükümlü olduğu cezaevinden getirtilerek savcıya ifade verdi.

Nemli isimler gözaltında

Ergenekon soruşturması kapsamında aralarında İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu ve Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi İlhan Selçuk'un da olduğu kişiler dün gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious