İlhan Selçuk, tutuklanma talebiyle adliyeye sevkedildi

İlhan Selçuk, tutuklanma talebiyle adliyeye sevkedildi.7638
  • Giriş : 22.03.2008 / 20:55:00
  • Güncelleme : 22.03.2008 / 21:32:09

Dün gözaltına alınan İlhan Selçuk, tutuklanması talebiyle adliyeye sevkedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi İlhan Selçuk ve eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Kemal Alemdaroğlu'nun da olduğu 12 kişi Emniyet'te sorgulandı.

İlhan Selçuk ve beraberindeki 5 kişi Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi'ne sevkedildi. Zanlıların önümüzdeki dakikalarda adliyede olması bekleniyor.

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk'un polis sorgusu tamamlandı.

İlhan Selçuk'un avukatı Akın Atalay, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, İlhan Selçuk'un polis sorgusunun tamamlandığını kaydetti.

Selçuk'un sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Atalay, ''İfadenin içeriğiyle ilgili herhangi birşey söyleyemiyorum. İfade, Ergenekon Soruşturması kapsamında verilmiş bir ifadedir'' dedi.

Atalay, ''suçlamanın ne olduğunun'' sorulması üzerine, Ergenekon operasyonu kapsamında, suçlamanın somut olarak savcılık aşamasında ifade edileceğini söyledi.

Atalay, ''Selçuk'un polise verdiği ifadenin uzun sürdüğü'' iddiaları üzerine de, ifadenin yaklaşık 4 saat sürdüğünü ve ifade alınması sırasında zaman zaman ara verildiğini dile getirdi.

Ergenekon Operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve aralarında Cumhuriyet Gazetesi başyazarı ve imtiyaz sahibi İlhan Selçuk'un da bulunduğu 5 kişi sağlık raporu için hastaneye götürüldü.

Selçuk'un emniyetteki ifade alma işleminin tamamlandığı ve bu akşam adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious