İlhan Selçuk savcıları tehdit etti

İlhan Selçuk savcıları tehdit etti.11741
  • Giriş : 23.01.2008 / 18:29:00

Cumhuriyet Gazetesi başyazarı İlhan Selçuk, yazısında savcıları uyararak tehdit etti. Yargı gücünde devlet görevlisi bir savcının ille de görevini yapmak zorunda olduğunu belirten Selçuk, aksini yapanların gününü göreceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Savcıları tehdit eden cümleleri arka arkaya sıralayan İlhan Selçuk, yazısını şöyle sürdürdü: "Savcı, Cüneyt Koryürek'e çarpıp yazarımızı öldüren otomobil sürücüsüne hele dava açmasın, görür gününü. Savcı, kırmızı çizgiyi çiğneyip bölücülük ya da dincilik yapan siyasi partiye dava açmasın, görür gününü. Savcı, yürürlükteki yasalara göre davranmakla yükümlüdür. Bir savcı, suç işlediği var sayılan kişinin ya da kurumun zengin mi yoksul mu, güçlü mü güçsüz mü, şişman mı zayıf mı, muhalefette mi iktidar mı olduğuna bakarak karar veremez. Başsavcı, dava açması gerekiyorsa açacaktır."

Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın son dönemde yaptığı açıklamaları da değerlendiren Selçuk, bu açıklamalara AK Parti ve DTP'nin tepkili olduğunu belirtti. İki partinin iki kırmızı çizgiyi çiğneyip çiğnemediğinin yargıyı fena halde ilgilendirdiğini ifade eden İlhan Selçuk, kırmızı çizgileri ise şöyle ifade ediyor: "İki kırmızı çizgi nedir? Dincilik ve bölücülük. DTP'nin üstünde bölücülük, AKP'nin üstünde dincilik gölgesi gün geçtikçe koyulaşıyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious