İlhan Şeşen'in şarkılarının altındaki gizli mesaj

İlhan Şeşen'in şarkılarının altındaki gizli mesaj.13095
  • Giriş : 10.07.2008 / 21:05:00

Müzisyen İlhan Şeşen, bir çok şarkısında toplumsal olaylarla ilgili mesajlar yer almasına rağmen, sözcüklerle oynayarak olayı aşka çevirdiğini söyledi. Şeşen, dinleyicilerinin durumu farketmelerinden de hayli memnun.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kürşat Başar'ın CNNTURK'teki programına konuk olan İlhan Şeşen, bestelerinde mutlaka sosyal bir içerik olduğunu ancak direk söylemek yerine aşkın içine gizlediğini anlattı.

Müziğe ilk başladığı yıllardan abisinden büyük destek aldığını anlatan İlhan Şeşen, "Abim bana derdi ki 'Sen şarkılarında birşey gizliyorsun'. Abim bana iltifat ediyor, bari o yola gideyim diye şarkıların içine sosyal bazı şeyler gizliyordum. Fakat hukukçu olduğum ve Nazım Hikmet'i herkes gibi baştan sona okuduğum için Türkçe'ye biraz vakıf oldum. İşte onu da kullanarak hiç kimseye hakaret etmeden, hiç bir ima sezilmeden, benim şarkılarımda sosyal şeyler altta var. Mesela şarkıyı yazarken bazen doğrudan doğruya 'Bu gidişe bir son vermeli' diye fonetik olarak yazıyorum. Fakat 'Olmaz, ben böyle slogan atamam' deyip onu 'Bu aşka bir son vermeli' diyorum. Yani aşka doğru götürüyorum şarkıyı. İnanın bana bunu yapıyorum bilinçli olarak. Sosyal şeylerden etkileniyorum ve onu aşka getirip yumuşatıyorum. Bu da algılanıyor ve algılanması da çok hoşuma gidiyor" diye konuştu.


TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*