Ilıcak: Gülen cemaatine bilgi veriyorum

Ilıcak: Gülen cemaatine bilgi veriyorum.10652
  • Giriş : 23.06.2009 / 20:48:00

Sabah Gazetesi Yazarı Ilıcak, ''Fethullah Cemaatine bilgi veriyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CNN Türk'te yayınlanan Ayşenur Aslan'ın hazırlayıp sunduğu Medya Mahallesi programının bugünkü konuğu Sabah Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak'tı.. Ilıcak, “Fethullah Gülen'e bir gazeteci olarak sempati duyuyorum” dedi…

Ilıcak, Fethullah Gülen Cemaati yetkililerine ''Hakkınızda şöyle bir şey tezgahlıyorlar'' diye bilgi de veriyorum'' dedi. Ilıcak'ın bu sözleri yeni bir tartışma başlattı. Gazeteci muhbir midir, muhabir mi?

Nazlı Ilıcak, Ayşenur Aslan'ın, “Geçen gün Akif Beki de köşesinde dedi ki: Fethullah Gülen'in istihbaratı iyidir evvel eski.. Şimdi Fethullah Gülen, algılanışı bir yana kimliği ortada bir devlet kurumunun başında değil bir istihbarat örgütünün başında değil ama “istihbaratı iyi” denilmesinin de haklı çıkartacak bilgileri var. Sizce nasıl biliyor?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

Gülen'e bir iki haber uçurulmuş olabilir

İstihbarat söylenti çabuk yayılan bir şey.. Bu gelişmeler Fethullah Gülen ve cemaatini ilgilendirecek gelişmeler olabileceği için ona herhangi bir kurumda bulunan ve bunu tasvip etmeyen bir iki haber uçurmuş olabilir diye düşünüyorum. Netice itibariyle bu tip belgeler eskiden kolay kolay ortaya çıkmazken bugün daha kolay bazı medya kuruluşlarına ulaşıyor.

Fethullah Hoca cemaati geniş bir cemaat

Bunu kamuoyuyla paylaşsın istiyorlar. Kamuoyunun da bir tepkisi ortaya çıksın istiyorlar. Her kurumda bu kurumda cereyan eden olaylardan memnun olmayan kişilerin bir kere haber sızdırması var ilgili yerlere. Fethullah Hoca cemaati geniş bir cemaat.

Fethullah Hoca'ya sempati duyan bir insanım

Onun sempati halkasında bulunan insanlar var. Dolayısıyla ona zarar verebileceğini düşündüğü bir takım gelişmeler olursa haberdar edebilirler. Ben kendim şahsen Fethullah Hoca'ya sempati duyan bir insanım bir gazeteci sıfatıyla, cemaat üyesi vesaire hiç değilim.

Cemaate "Dikkat edin" derim

Ama bir haber alsam onların aleyhinde bir komplo gibi bir şey hazırlanıyor olsa ve o komployu da ben tasvip etmiyor olsam kesin o cemaatten birkaç kişiye: "Dikkat edin, bakın böyle bir olay tezgahlanıyor” derim.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*