İlk adım projesi Malatya'da başladı

İlk adım projesi Malatya'da başladı.46463
  • Giriş : 07.07.2008 / 23:24:00
  • Güncelleme : 07.07.2008 / 23:38:20

Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Kadın Sivil Toplum Kuruluşları Arasında Diyalog Kurma ve Geliştirme Projesi (İlk Adım) Malatya'da Başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kamu kurum ve kuruluşları ile kadın sivil toplum kuruluşları arasında diyalog kurma ve geliştirme projesi (İlk Adım) Malatya'da başladı.
Altın Kayısı Otel'de düzenlenen ve 2 gün sürecek toplantıya Vali Halil İbrahim Daşöz, Vali Yardımcısı İnci Sezer Becel, Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Kesriklioğlu, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan ile kamu kurum kuruluş temsilcileri katıldı. Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürlüğü ve kadın kivil toplum örgütü "Uçan Süpürge" tarafından birlikte yürütülen "İlk Adım Projesi" kadınların sorunlarını çözüyor.


Toplantıda konuşan Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, kadınların sosyal hayata katılımlarında Türkiye'de gelişmiş ülkelere oranla biraz daha fazla eksikler bulunduğunu belirtti.

Vali Daşöz, ABD'de kadınların dozer operatörlüğünden oto tamirciliğine kadar birçok işde çalıştıklarını anlattı. Kız çocuklarının okutulmasını önemine işaret eden Vali Daşöz, kadınların aile üzerindeki etkilerini dile getirdi.

Uçan Süpürge kurucu danışmanı Halime Güner ise amaçlarının kadın haklarının aranmasında kamu ve sivil toplum kuruluşları arasındaki diyalogu güçlendirmek ve "kamuda kadının insan hakları" ve "toplumsal cinsiyet eşitliği" alanında duyarlılık meydana getirmek olduğunu söyledi.

Proje bugüne kadar, Ankara, Antalya, Denizli, Erzurum, Gaziantep, Kocaeli, Trabzon, Samsun, Muğla, Kars ve İzmir'de gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*