İlk günden okulda şiddet!

İlk günden okulda şiddet!.5238
  • Giriş : 12.02.2007 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ilçesinde okuldan atılan öğrenci öğretmenini tabancayla ayağından yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, daha önce öğrenim gördüğü Barbaros Mahallesi'ndeki Endüstri Meslek Lisesinden disiplinsiz davranışları nedeniyle okuldan
uzaklaştırıldığı bildirilen M.Y, boş dersi olduğu için okul dışına çıkan ingilizce Öğretmeni Murtaza Baritci'yi (44), tabancayla ayağından yaraladı.Öğretmen Baritci, İskenderun Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bu arada, bir motosikletle arkadaşı M.Y ile kaçan M.T'nin yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

OKULLAR AÇILDI

İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 14 milyon öğrenci ile 600 bine yakın öğretmenin ikinci dönemdeki ders maratonu yaklaşık 4 ay sürecek. Öğrenciler, 19 Haziran 2007 Salı günü karne alacaklar ve 3 aylık yaz tatili başlayacak. Öğrenciler açısından 2006-2007 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı, sınavlar nedeniyle ilk yarıyıldan daha yoğun geçecek.

Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde okumak isteyen ilköğretim son sınıf öğrencileri, 10 Haziran 2007'de gerçekleştirilecek Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (OKS), lise son sınıflarındaki öğrenciler de 17 Haziran 2007'de Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS), üniversitelerin yabancı dil ile ilgili bölümlerinde okumak isteyen adaylar da 24 Haziran 2007'de Yabancı Dil Sınavı'na katılacaklar.

ÖSS ve YDS'ye başvuruları da bugün başladı. Adaylar,başvuru merkezlerinden randevu alarak 23 Marta kadar başvuruda bulunabilecek.

İlköğretim okullarının 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrenciler, 6 Mayıs 2007'de Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na girecekler.

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığınca atamaları yapılan 9 bin 906 kadrolu öğretmen de bugünden itibaren göreve başladı. 15 Şubat Perşembe günü de 5 bin sözleşmeli öğretmen atanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious