İlk kez beyin cerrahisi uzmanı atandı

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, yaklaşık 40 yıldır hizmet veren devlet hastanesine, ilk kez beyin cerrahisi uzmanı atandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beyin, Sinir ve Omurilik Cerahisi Uzmanı Dr. Cengiz Gömleksiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 günden bu yana hasta kabulüne başladığını belirterek, vatandaşın henüz tam olarak poliklinik hizmetinden haberdar olmadığını söyledi.

Bu nedenle çok fazla hasta muayene edemediğini belirten Gömleksiz, göreve başladığı günden bu yana 120 civarında hasta kabul ettiğini kaydetti.

Hastaların genellikle baş, boyun ve bel ağrısı şikayetiyle müracaat ettiğini, bunun yanı sıra havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte yüksekten düşme ve trafik kazaları sonucu oluşan travma vakalarında da artış yaşandığını aktaran Gömleksiz, “Daha önceki dönemde hastalarımız tedavi için çevre illerdeki hastanelere gitmek durumundaydı. Artık hastalarımıza kendi imkanlarımızla en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Mehmet Tanırcan ise hastanenin en önemli eksiklerinden biri olan beyin cerrahının atanmasıyla, bu alandaki sorunun kısmen de olsa çözüme kavuştuğunu söyledi.

Tanırcan, hastanenin hizmet kalitesini yükseltmek için kardiyoloji ve kadın doğum ünitelerine de uzman doktor atanması gerektiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious