İlk kurşunu annesinin karnında yedi

  • Giriş : 29.03.2007 / 00:00:00

Kavga eden oğlunun yanına giden 7 aylık hamile Nilüfer Kaplan kurşunların hedefi oldu. Kaplan öldü, bebek ameliyatla alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara'da aralarında husumet olduğu öğrenilen iki gencin silahlı kavgası, hamile olan bir annenin ölümüyle sonuçlandı. Nilüfer Kaplan'ın (40) doğumuna 2 ay kalan kız bebeği kurtarılarak yaşam destek ünitesine bağlandı.
Ankara'da 16 yaşındaki oğlu Ş. K'nın sokakta üç kişi tarafından tartaklandığını gören sekiz buçuk aylık hamile Nilüfer Kaplan evinden fırladı.
Bu sırada saldırganlardan biri silahını çekti. Oğlunu kurtarmak isteyen anne Kaplan, iki gencin arasına girdi.
Ancak bu sırada saldırganın açtığı 4 el ateş ile Nilüfer Kaplan, sol göğsünden vuruldu. Dört çocuk annesi Kaplan olay yerinde öldü. Oğlu Şan ise kol ve omzundan yaralandı. Annesinin ölü bedeninde yaklaşık 10 dakika kalan 7 aylık talihsiz bebek sezaryenle alındı.

Savcılık soruşturma başlattı
Vücudunun değişik yerlerine 3 kurşun isabet eden Ç.Ç. de kavgada ağır biçimde yaralanırken, Ş.K. kolundan yara aldı. Her iki genç İbn-i Sina Hastanesi'ne kaldırıldı. İki gencin birbirlerini darp etmeleri nedeniyle adliyelik oldukları, anlaşmazlıklarının daha sonra da sürdüğü bildirildi. Konuyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious