İlk resepsiyon 'eşsiz' davetiye

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 30 Ağustos resepsiyonuna TBMM Başkanı Arınç, Başbakan Erdoğan ve diğer bakanları ’eşsiz’ davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KARA Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın, Genelkurmay Başkanı olarak bu yıl ilk kez ev sahipliği yapacağı 30 Ağustos resepsiyonunda da davetiyeler ’eşsiz’ gönderildi.

30 Ağustos’ta emekliye ayrılacak Orgeneral Hilmi Özkök gibi Orgeneral Büyükanıt da, eşi Filiz Hanım ile birlikte ev sahipliği yapacağı resepsiyona, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile birlikte, eşleri türbanlı siyasiler ile bürokratlara ’eşsiz’ davetiye gönderdi.

TEK EŞLİ DAVET GÖNÜL’E

Eşlerinin başı kapalı olan bakanlarla birlikte eşlerinin başı açık olan devlet bakanları Kürşad Tüzmen, Mehmet Aydın ve Beşir Atalay ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu’na da ’eşsiz’ davetiye gitti. Resepsiyon için ’eşli’ davet alan tek bakan, eşinin başı açık olan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül oldu. Gönül, Yüksek Askeri Şûra toplantıları sırasında Cumhurbaşkanı ve komutanlarca verilen ve Erdoğan’ın eşsiz davet edildiği yemeklere de eşi Sevim Hanım ile birlikte davet edilmişti.

BAYKAL’A DA EŞSİZ AĞAR VE MUMCU YOK

Gazi Orduevi’nde verilecek resepsiyona, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal geçen yıllardakinin tersine bu yıl eşsiz davet edilirken, muhalefet liderleri DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu’ya davetiye gitmedi. Mumcu ve Ağar’ın, 30 Ağustos günü yapılacak Hipodrom ve Genelkurmay’daki kabul törenlerine davet edildikleri kaydedildi. Baykal, önceki resepsiyonlara da eşli davet edilmesine rağmen yanında eşi Olcay Hanım olmadan katılmıştı.

Çoğunluğu AKP’li TBMM Başkanlık Divanı üyeleriyle, sanatçı Yıldız İbrahimova ile evli CHP’li Başkanvekili Ali Dinçer’in de resepsiyona ’eşsiz’ davet edilmesi dikkat çekti. Genelkurmay, Hipodrom’daki törene tüm milletvekillerini eşsiz davet ederken, Genelkurmay Karargáhı’ndaki kabul törenine bakanların yanı sıra sadece Meclis Başkanlık Divanı üyeleri ve partilerin genel merkez ve Meclis yöneticileriyle Meclis’teki komisyon başkanlarını davet etti.

SMOKİN VE KOYU RENK ŞARTI

Resepsiyon davetiyelerinde kıyafet olarak erkekler için koyu renk smokin, kadınlar için de koyu renk elbise ve uzun etek uyarısı yapıldı. Geçen yılki resepsiyonda da aynı uyarı yapılmasına rağmen devlet protokolünde sadece Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile CHP Lideri Deniz Baykal smokin giymişti. Arınç, Erdoğan ve davete katılan bakanlar ise koyu renk takım elbiseleriyle gelmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious