İlk taziye mesajı Çankaya'dan geldi

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Sezer, Bülent Ecevit'in yaşamını yitirmesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türk Ulusunun, Bülent Ecevit'in ülkeye yaptığı hizmetleri, her zaman saygıyla anımsayacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Sezer, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in yaşamını yitirmesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Sezer'in mesajı şöyle: ''Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in yaşamını yitirmesinden büyük üzüntü duydum. Siyasi tarihimizin simge kişiliklerinden Bülent Ecevit, yaşamı boyunca üstlendiği görevlerde etik değerleri ön planda tutarak, benimsediği istikrarlı çizgisi, demokratik duruşu, nezaketi ve Aydın kimliği ile örnek olmuştur.

Ecevit, devlet kademelerindeki Başbakanlık ve diğer görevlerinde laik Cumhuriyet'in korunması, Atatürk ilkelerinin özümsenmesi, Türkiye'nin her alanda gelişmesine ve çağdaşlaşmasına önemli katkılarda bulunmuştur.

Uluslararası alanda, Türkiye'nin ve Türk halkının çıkarlarının korunması için, önemli kararların altına imza atan Ecevit, bu kararlarıyla Ulusumuzun
gönlünde saygın yer edinmiştir. Türk Ulusu, Bülent Ecevit'in ülkemize yaptığı hizmetleri, her zaman saygıyla anımsayacaktır.

Bülent Ecevit'e Tanrı'dan rahmet diliyor, ailesine ve Ulusumuza baş sağlığı dileklerimi iletiyorum.''

ERDOĞAN, BAŞ SAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in vefatı dolayısıyla bir baş sağlığı mesajı yayınladı.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan'ın mesajı şöyle: ''Uzun yıllar boyunca bir siyasetçi ve devlet adamı olarak ülkemize önemli hizmetlerde bulunan eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in vefatını büyük üzüntü ve teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Türk siyasi hayatı, önemli bir şahsiyetini kaybetmiştir.

Kendisini rahmetle anıyor, hayat arkadaşı Rahşan Hanım'a ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.''

Bu arada Başbakan Erdoğan'ın DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'i de telefonla arayarak baş sağlığı dileklerini ilettiği belirtildi.

DSP GENEL BAŞKANI SEZER: ACIMIZ SONSUZ

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Gerçekten acımız sonsuz. Büyük devlet adamı, bizim önderimiz, kendisiyle uzun süre çalışma olanağı bulmaktan gurur duyduğum sayın Ecevit'i yitirdik. Ama inanıyorum ki sayın Ecevit'in fikirleri bu ülkede sonsuza kadar bize yol göstermeye devam edecek''
dedi.

Zeki Sezer, Ecevit'in ölüm haberinin ardından geldiği Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesinden çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Sezer, şunları kaydetti: ''Gerçekten acımız sonsuz. Ne yazık ki bugün 22.40 itibariyle büyük devlet adamı, bizim önderimiz, kendisiyle uzun süre çalışma olanağı bulmaktan gurur duyduğum sayın Ecevit'i yitirdik. Ama inanıyorum ki Sayın Ecevit'in fikirleri bu ülkede sonsuza kadar bize yol göstermeye devam edecek. Bu dolu dolu, başarıyla, felsefi altyapısıyla, dolu dolu bir hayatı Türk milletine adamıştı. Türk milletinin başı sağ olsun ve ben böyle bir haberi, böyle bir bilgiyi sizlere ulaştırmakla görevli oldum şu anda. Herhalde hayatımın en zor işini, en zor görevini yapıyorum. Bütün milletimize baş sağlığı diliyorum. Ecevit, sonsuza kadar fikirleriyle aramızda yaşayacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious